Środa, 21.08.2019

ZUS doradzi w sprawie programu Płatnik

  • 11.02.2019, 18:42 (aktualizacja 11.02.2019, 19:00)
  • Ł
ZUS doradzi w sprawie programu Płatnik
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu uruchomił infolinię dla przedsiębiorców z regionu. Można dzwonić w sprawie nowej wersji programu Płatnik.

Umożliwia on obsługę nowych i zmienionych formularzy w związku z „małym ZUS-em” i projektem e-Akta.

- Od chwili gdy do rozliczeń z zakładem przeznaczona jest nowa wersja programu Płatnik, połączeń na ogólnodostępny numer w Centrum Obsługi Telefonicznej jest o wiele więcej niż zwykle. Stąd ułatwienie i dodatkowy numer telefonu dla opolskich przedsiębiorców, księgowych i biur rachunkowych – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

 

Specjalny numer telefonu do eksperta, który wyjaśni, jak zainstalować program Płatnik, to: 774511646. Jest czynny codziennie w godz. 8-15.

Nową wersję programu Płatnik można pobrać ze strony internetowej ZUS, gdzie dostępne są również krótkie filmy instruktażowe. Krok po kroku można zobaczyć, jak wypełniać najnowsze dokumenty.

 

- Opolscy pracodawcy, którzy w swojej firmie korzystają z programu Płatnik, najczęściej pytają o to, w jaki sposób pobrać i zainstalować zmodyfikowaną wersję programu, czy można to zrobić samodzielnie, jak wypełnić formularze oraz jakie parametry systemowe i sprzętowe są wymagane do zainstalowania nowego Płatnika – tłumaczy Elżbieta Jasek z Wydziału Ubezpieczeń i Składek w opolskim oddziale ZUS.

 

Informacje można też uzyskać w ogólnopolskim Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 225601600 w dni robocze w godz. 7-18.

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe