Znów ten feralny zakręt

  • 23.05.2020, 11:58
  • W
Znów ten feralny zakręt Fot. archiwum prywatne
Zaledwie trzy miesiące trwał spokój i na płocie jednego z domów przy ul. Wyzwolenia w Pawłowiczkach nie lądowały samochody. 23 maja znów doszło tam do zdarzenia drogowego.

W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Kierujący seatem - na kędzierzyńsko-kozielskich tablicach rejestracyjnych - jechał z Kędzierzyna-Koźla w kierunku Głubczyc. Zasiadający za kierownicą toyoty na opolskich tablicach rejestracyjnych podróżował w kierunku Kędzierzyna-Koźla.

Prawdopodobnie kierowcę toyoty wyrzuciło na zakręcie, po czym uderzył tyłem auta w przód seata.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

***

Na odcinku, o którym mowa, obowiązuje jazda z maksymalną prędkością 40 km/h. Prawdopodobnie to nadmierna prędkość jest przyczyną zdarzeń, którym sprzyjać może również nawierzchnia jezdni. Wypracowana podczas spotkania w sprawie zakrętu (27 marca) konkluzja zawiera się w deklaracji Bogusława Pilcha, kierownika rejonu Kędzierzyn-Koźle GDDKiA w Opolu. Pierwszy krok to próba uszorstnienia nawierzchni drogi w okresie wiosennym. Jako że do zdarzeń dochodzi podczas niewielkich opadów deszczu, przyczyna może leżeć w zbyt niskiej przyczepności pojazdów na opisywanym odcinku.

Jak dotąd nie przeprowadzono zapowiadanych prac na opisywanym odcinku drogi krajowej. 

O spotkaniu informowaliśmy TUTAJ

W

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
olo 23.05.2020, 12:31
REDAKTOR CHYBA SAM NIE ROZUMIE TEGO CO NAPISAŁ(10-latek napisał by ze zrozumieniem)

Pozostałe