Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie

  • 25.05.2020, 10:26
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie
Raport starostwa powiatowego z 25 maja. W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 49 pacjentów, w tym 44 osoby z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (5 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci.

W izolacji domowej przebywają 22 osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 12 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 122 osoby. 4 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarł wczoraj 78-letni pacjent z powiatu oleskiego. Jak informują służby sanitarno-epidemiologiczne, mężczyzna był obciążony chorobami współistniejącymi.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 9 276 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2 268 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 4 nowe zakażenia, w poniedziałkowy poranek nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Przypominamy, że wszystkie zadania realizowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wykonywane są w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. W przypadkach szczególnych, wymagających osobistego stawiennictwa w starostwie, możliwa jest bezpośrednia obsługa, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem merytorycznym. Więcej informacji oraz baza numerów: https://www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/…/w-przypadkach-szcz…

Niebawem poinformujemy was o zmianach w obsłudze w starostwie powiatowym.

Szkoła rodzenia "Odrzańskie Maluchy” prowadzona przez szpital w Kędzierzynie-Koźlu przypomina o możliwości tele-edukacji w zakresie opieki okołoporodowej. Dzwoniąc pod wskazany numer, uzyskacie odpowiedzi na nurtujące pytania, związane z porodem, połogiem, pielęgnacją noworodka i laktacją. Szkoła oczekuje na telefony pod numerem 602 158 884, bądź pytania przesyłane na skrzynkę mailową: [email protected] Dziękujemy tym rodzicom, którzy już kontaktowali się ze szkołą. Mamy nadzieję, że przekazane informacje spełniły oczekiwania.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe