Elektromobilność to nie tylko przywilej, ale i obowiązek

  • 03.06.2020, 11:21 (aktualizacja 03.06.2020, 15:09)
  • Źródło: UM K-K
Elektromobilność to nie tylko przywilej, ale i obowiązek MZK wymienia już swój tabor na nowoczesne autobusy Foto: Rafał Pulkowski
Choć trend elektromobilności nie zagościł jeszcze na dobre na polskich drogach, to wokół samej tematyki rodzi się coraz więcej konkretów w postaci uregulowań prawnych.

Przykładowo gmina Kędzierzyn-Koźle pracuje nad Strategią Rozwoju Elektromobilności Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2035 r. w oparciu o przepisy ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

- Ustawa nakłada na miasta powyżej 50 tys. mieszkańców nowe obowiązki związane m.in. z  wymianą do 30% floty pojazdów  służbowych jednostek samorządu terytorialnego na pojazdy elektryczne oraz świadczenie usług komunikacji miejskiej taborem autobusowym, w którym co najmniej 30% stanowią pojazdy zero emisyjne - mówi Beata Pierzchlewicz, kierownik Wydziału Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. - W związku z rozpoczętą procedurą udziału społeczeństwa w opracowaniu dokumentów,  zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi materiałami. Projekt Strategii oraz Prognoza oddziaływania dokumentu na środowisko zostały udostępnione na stronie miasta http://www.kedzierzynkozle.pl w zakładce „Urząd Miasta” - „Elektromobilność”.

Bezpośredni link do strony: TUTAJ

 

 

Źródło: UM K-K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe