Ochoczo wzięli się do pracy. Strażacy z Pokrzywnicy remontują swoją remizę

  • 27.06.2020, 14:14 (aktualizacja 28.06.2020, 12:08)
  • W
Ochoczo wzięli się do pracy. Strażacy z Pokrzywnicy remontują swoją remizę Fot. OSP Pokrzywnica
W aż 16 zawodach sportowo-pożarniczych w całej Polsce miała wystąpić w tym roku OSP Pokrzywnica. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak ambitne plany. Strażacy nie zwieszają nosów na kwintę i korzystając z dodatkowego czasu, realizują prace przy remizie.

W ramach remontu bazy wymieniono bramę, drzwi i instalację elektryczną. Ostatnia sobota czerwca upłynęła na wyłożeniu podjazdu kostką brukową.

Zadanie sfinansowały środki z budżetu gminy Reńska Wieś i funduszu jednostki OSP, który zasilają m.in. pieniądze z corocznych zbiórek złomu i ze sprzedaż kalendarzy. Strażakom pomógł również Damian Bich, kierownik miejscowej orkiestry dętej, która przeprowadza próby w remizie.

- Staramy się, aby jednostka, choć złożona z ochotników, to z sercem podchodzących do straży, mogła na bieżąco i bez przeszkód funkcjonować - mówi Sebastian Morawiec, naczelnik OSP w Pokrzywnicy. W jednostce działają dziecięca i młodzieżowa drużyna pożarnicza. W gotowości jest 16 strażaków.

Z powodu zagrożenia COVID-19 odwołano regionalne zawody sikawek konnych młodzieży do lat 18, których dziesiąta edycja miała się odbyć w sierpniu na boisku w Pokrzywnicy.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe