Kolejna kabina dezynfekcyjna trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

  • 01.07.2020, 21:11
  • Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu
Kolejna kabina dezynfekcyjna trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
W poniedziałek, 29 czerwca miało miejsce przekazanie drugiej kabiny dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem kabinę wykonali strażacy z OSP Kazimierz, a projekt koordynowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Druga kabina będzie wykorzystywana przez personel medyczny szpitala oraz ratowników medycznych. Sposób działania kabiny jest identyczny jak urządzenia przekazanego szpitalowi w dniu 22 maja przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Kabina ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego, który pracuje na oddziale zakaźnym szpitala. Kabina to uniwersalna mgłowa instalacja dezynfekująca, przeznaczona do unieszkodliwiania wirusów, bakterii i grzybów. Instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników poprzez przejście przez strumień dezynfekujący, tak zwaną kurtynę dezynfekującą.

Głównym elementem rozwiązania jest system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 8 dysz mgłowych. Daje to optymalne warunki do „zabicia” wirusów, ponieważ osoba wchodząca jest cała pokryta środkiem dezynfekcyjnym.

Instalacja wyposażona jest ponadto w hydrofor, który utrzymuje odpowiednie ciśnienia w przewodach rozprowadzających środek dezynfekcyjny. Metoda dezynfekcji pozwala personelowi medycznemu czuć się bezpiecznie po wyjściu z niej oraz swobodne i bezpieczne zdjęcie ubrania, które zostanie zdezynfekowane.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe