Skontrolowany przedsiębiorca zapłacił ponad 5 mln zł zaległego podatku

  • 09.07.2020, 08:55
  • Ł
Skontrolowany przedsiębiorca zapłacił ponad 5 mln zł zaległego podatku
Izba Administracji Skarbowej przeprowadziła postępowanie podatkowe wobec przedsiębiorcy, któremu zakwestionowała zwolnienie od podatku dochodowego. Musiał zapłacić zaległy podatek wraz z odsetkami w kwocie ponad 5 mln zł.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzili kontrolę, a następnie postępowanie podatkowe, w którym zakwestionowali zwolnienie z podatku od dochodów uzyskanych z tytułu działalności gospodarczej wykonywanej za granicą, zadeklarowane przez przedsiębiorcę w zeznaniu podatkowym.

Po analizie dokumentów rozliczeniowych otrzymanych od zagranicznego organu podatkowego, okazało się że otrzymana przez przedsiębiorcę dywidenda podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce. Na podstawie decyzji wydanej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie-Koźlu podatnik zapłacił zobowiązanie podatkowe wynoszące ponad 5 mln zł.

Weryfikacja deklarowanych dochodów podlegających opodatkowaniu należy do rutynowych działań urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. W celu ustalenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego, KAS stale współpracuje z administracjami podatkowymi z innych krajów.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe