Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało"

  • 10.07.2020, 18:44
  • Ł
Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało"
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na pokaz polskiego dramatu "Boże Ciało" nominowanego do tegorocznego Oscara. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 13 marca, na godz. 18.00.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje zwolniony, a następnie skierowany do pracy w stolarni. Zamiast tego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Kiedy pod nieobecność duchownego nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

 

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy otrzymało kilka nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymało też nominację do tegorocznego Oscara.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe