Postąpił po ludzku. Nie zważając na zachowanie innych, uratował przerażonego łabędzia

  • 28.07.2020, 16:20 (aktualizacja 28.07.2020, 16:51)
  • Andrzej Kopacki
Postąpił po ludzku. Nie zważając na zachowanie innych, uratował przerażonego łabędzia
Zdjęcie to wykonał Krzysztof Pawilszyn z Kędzierzyna-Koźla, który na widok wystraszonego łabędzia zatrzymał samochód na środku jezdni, podszedł do zdezorientowanego ptaka i zadbał o to, aby bezpiecznie opuścił ruchliwą drogę.

Skontaktowaliśmy się z nim w tej sprawie. Całe zdarzenie zrelacjonował w kilku zdaniach.

- Rozpędzone samochody przejeżdżały obok niego. Żaden z kierowców się nie zatrzymał. Wiadomo, każdy się spieszy. Zrobiło mi się go szkoda. Wprawdzie ruch na tej drodze jest bardzo intensywny, ale zatrzymałem auto na środku jezdni, włączyłem światła awaryjne i podszedłem do niego. Trochę na mnie syczał i prychał, ale ostatecznie udało mi się go przepłoszyć na pobocze tuż obok przystanku MZK. Być może dzięki temu przeżył i mógł wrócić do swojej rodzinki - mówi Krzysztof Pawilszyn, właściciel pubu „Pod Papugami”.

W miejscu tym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ poza łabędziami często pojawiają się tu również dziki oraz bobry.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 29.07.2020, 11:58
No to jest dziwne że nikt się nie zatrzymał . Ludzie są bezduszni. Zamiast pomóc to popatrzą się ,ominą i niech se ptak radzi sam. Ehh
ara
ara 29.07.2020, 10:16
Brawo. Tak trzymać

Pozostałe