Reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu

  • 28.07.2020, 16:39
  • Oliwia Lach
 Reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu
Po dwóch dekadach przerwy w Kędzierzynie-Koźlu ponownie zaczęło działać stowarzyszenie Młodzi Demokraci. - Cieszę się, że mogę być właśnie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie jest wielu młodych ludzi, którzy chcą pracować i nas wspierać - mówiła Milena Kowalska, przewodnicząca MD. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w 27 lipca w siedzibie powiatowej Platformy Obywatelskiej.

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci to organizacja skupiająca młodych ludzi w wieku od 15 do 35 lat, współpracują z Platformą Obywatelską. Głównymi wartościami, którymi kierują się jej członkowie są: wolność jednostki, własność prywatna, samorządność i edukacja. Stowarzyszenie ma na celu działania na rzecz zwiększenia udziału ludzi młodych w życiu publicznym, społecznym, ekonomicznym oraz upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich. Organizacja ta działała w naszym mieście już w latach 1997-2001 (wtedy współpracowała z Unią Wolności).

- To, że tutaj jesteśmy to efekt naszej półtorarocznej pracy. Dzisiaj otwieramy trzecie koło w regionie po Opolu i Nysie. Kędzierzyn-Koźle dopełnia nam tę wojewódzką układankę - mówił Tobiasz Gajda, przewodniczący regionu opolskiego Młodych Demokratów.

Członkowie organizacji mogą kandydować do rad miasta i powiatów, sejmików wojewódzkich oraz do Sejmu. Młodzi Demokraci tworzą swój własny program, angażują się we wszystkie ważne dla młodych sprawy i społecznie aktualne tematy. Debatują także z innymi młodzieżówkami, gdzie zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym starają się wymieniać doświadczeniami i poglądami programowymi.

- Młodzi Demokraci to organizacja, która skupia młodych ludzi o bardzo różnych poglądach. Oni mają wiele energii, dlatego musimy to wykorzystać. Nasze stowarzyszenie jest miejscem, w którym młodzi mogą się rozwijać i mają pole do dyskusji. Nie muszą zawsze zgadzać się z przekazem partyjnym. Mogą budować swoją własną opinię. Wierzę w to, że oni będą zmieniać to miasto, ten powiat i całą Polskę – mówiła Milena Kowalska. - Obecnie jako stowarzyszenie przeżywamy renesans. Po kampanii Rafała Trzaskowskiego zapisuje się do nas bardzo dużo osób. Cieszy mnie to, że zaczynamy otwierać nowe struktury w powiatach, że dzisiaj mogę być właśnie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie jest wielu młodych ludzi, którzy chcą pracować i nas wspierać. Chcemy dawać młodym z całej Polski szansę rozwoju, działania, spełniania się, poszerzania kompetencji oraz zawierania znajomości - dodała przewodnicząca MD.

- Zapisałam się do Młodych Demokratów, ponieważ chcę rozwijać się politycznie w strukturach PO. Wierzę, że nasz głos, głos młodych ludzi będzie miał coraz większą siłę przebicia, a nasze działania wkrótce spowodują, że sami będziemy mogli wybierać sobie przyszłość - mówiła członkini kędzierzyńsko-kozielskiego koła.

- My jako młodzież nie jesteśmy ślepi, widzimy co się dzieje w kraju. I nie zgadzamy się z tym. Dlatego chcemy próbować to zmienić. Myślę, że to stowarzyszenie pozwoli nam się rozwijać i zmieniać myślenie innych ludzi - dodał inny młody członek MD.

Podczas pierwszego spotkania wybrano władze kędzierzyńsko-kozielskiego koła. Przewodniczącą została Kinga Kodź, a wiceprzewodniczącą Julia Rus. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz stowarzyszenia z kraju i regionu oraz przewodniczący kędzierzyńsko-kozielskiej PO.

Oliwia Lach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec willi
mieszkaniec willi 29.07.2020, 14:48
nic tak nie ożywia forum jak PO, znaczy że są potrzebni
również mieszkaniec willi
również mieszkaniec willi 29.07.2020, 22:14
oczywiście. PO razem z KO jak za komuny, gadanie, gadanie, gadanie i przyszedł 13 grudnia 1981 roku
Dasza.
Dasza. 29.07.2020, 12:17
Ale program. Konkrety. Co robić. Bo puste gadanie to na nic.
StarzyKomun
StarzyKomun 29.07.2020, 11:07
Co na to starzy demokraci PiS ?
ello
ello 29.07.2020, 09:47
A ci młodzi demokraci muszą koniecznie funkcjonować pod sztandarami jakiejś partii? Inaczej nie można być demokratą?
jezrdna
jezrdna 29.07.2020, 09:44
Reaktywacja reaktywacji tak trzymać
Bolek
Bolek 29.07.2020, 09:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 28.07.2020, 21:36
ZNOWU. Przecież już 12 września 2019r już była reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. I ZNOWU 28 lipca 2020r. w Kędzierzynie-Koźlu reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu. Czyżby brak sukcesów od 12 września 2019r. do dzisiaj z poprzednią młodzieżówką PO-KO ? :)))

Pozostałe