Pacjenci przyjmowani do szpitala w Koźlu przechodzą testy na koronawirusa

  • 05.08.2020, 09:43
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Pacjenci przyjmowani do szpitala w Koźlu przechodzą testy na koronawirusa
W szpitalu w Koźlu w ostatnim czasie wzrosła liczba pacjentek oddziału ginekologiczno-położniczego, także spoza powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Tak samo w przypadku oddziału okulistyki, gdzie wzrosła liczba wykonywanych operacji zaćmy.

Oba oddziały wyposażone są w dobry sprzęt. W przypadku okulistyki zabiegi wykonywane są na najlepszym sprzęcie amerykańskich firm. Z kolei oddział położniczy należy do najlepszych na Opolszczyźnie i może pochwalić się drugim stopniem referencyjności, to znaczy, że lekarze zajmują się na nim ciążami zagrożonymi. W szpitalu działa też profesjonalna szkoła rodzenia.

Od ponad miesiąca Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu ponownie jest placówką wieloprofilową. Realizowane są planowane zabiegi, porody, przyjęcia na oddziały.

- Każdy pacjent przyjmowany do placówki poddawany jest testom, dzięki temu jest bezpiecznie. Testy na obecność koronawirusa bada szpitalne laboratorium. To jest nasza przewaga, że możemy testować pacjentów na miejscu, dlatego jesteśmy chyba jednym z najbezpieczniejszych szpitali - uważa Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

Samo laboratorium w ostatnim czasie wyposażone zostało w nowoczesną aparaturę, a obsługa przeszła szkolenia. Dzięki temu jakość specjalistycznych badań nie odbiega od tych wykonywanych w innych, referencyjnych laboratoriach.

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie odnotowano wzrostu liczby pacjentów z koronawirusem, mimo zwyżki zakażeń w regionie. Przypomnijmy, powiatowy szpital dysponuje 90 łóżkami zakaźnymi na dwóch oddziałach: wewnętrznym oraz urazowo-ortopedycznym.

- Na razie nie wiadomo czy przy wzroście liczby zakażeń w regionie szpital w Kędzierzynie-Koźlu ponownie zostanie przekształcony w jednoimienny. Jest wiele pytań i wątpliwości związanych z jesienią i ewentualną drugą falą zakażeń. Decyzja zależeć będzie od wojewody - powiedział Jarosław Kończyło.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe