W Kędzierzynie-Koźlu też zrealizujesz swój bon turystyczny

  • 05.08.2020, 14:05 (aktualizacja 05.08.2020, 14:26)
  • Źródło: bonturystyczny.polska.travel
W Kędzierzynie-Koźlu też zrealizujesz swój bon turystyczny
Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. To dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który możesz wykorzystać aż do końca marca 2022 roku. Także w Kędzierzynie-Koźlu!

Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi? Polska stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.

Najpierw należy sprawdzić listę podmiotów uprawnionych do akceptacji tekowego bonu. Trzeba też pamiętać, że nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujemy bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową. Aktywność turystyczna nie musi zatem znaleźć odzwierciedlenia w nazwie przedsiębiorstwa.

Dzięki wyszukiwarce podmiotów akceptujących bony (znajdziesz ją TUTAJ) dowiedzieliśmy się, że również w dwóch miejscach w Kędzierzynie-Koźlu taki bon turystyczny można zrealizować.

W przypadku naszego miasta są to Kosla Sp. z o.o. zlokalizowana przy ul. Orkana 14, gdzie mieści się sławęcicki Hotel Hugo Business & Spa. Z kolei drugim z tych podmiotów jest stadnina koni na kozielskiej Wyspie.

Dla kogo to wsparcie?

Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Jak aktywować?

Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS PUE ZUS

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. I już możesz cieszyć się wakacjami czy feriami ze swoimi dziećmi!

Tutaj znajdziesz FILM jak to zrobić krok po kroku.

Gdzie wykorzystać?

Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Pamiętaj, że przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. W ten sposób sfinansujesz również pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, zarówno latem, jak i zimą.

 

Źródło: bonturystyczny.polska.travel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe