Któż to jeszcze pamięta? I WICEMISS POLONIA 2008 Ewa Chełmińska z Kędzierzyna była o włos od zdobycia tytułu najpiękniejszej Polki

  • 07.08.2020, 12:12
  • Andrzej Kopacki
Któż to jeszcze pamięta? I WICEMISS POLONIA 2008 Ewa Chełmińska z Kędzierzyna była o włos od zdobycia tytułu najpiękniejszej Polki  Na zdjęciu Ewa Chełmińska I WICEMISS POLONIA 2008
Przypomnijmy, 13 września w Teatrze Wielkim w Łodzi z wielką pompą przeprowadzono 33. finał ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia 2008. Wystartowało w nim 25 finalistek. Ostatecznie tytuł MISS POLONIA 2008 zdobyła 19-letnia Angelika Jakubowska z Lubania, I WICEMISS została Ewa Chełmińska z Kędzierzyn-Koźla, a II WICEMISS Paulina Kwaśniewska z Jeleniej Góry. Jak informowali organizatorzy finału, różnica pomiędzy dwoma pierwszymi miejscami była wręcz symboliczna.

Ewa ujęła swoją osobowością i urodą nie tylko jurorów, ale i setki tysięcy widzów. To bardzo miła, skromna i ciepła osoba.

19-letnia wówczas Ewa Chełmińska była absolwentką Zespołu Szkół nr 4 w Azotach. W tamtym czasie rozpoczęła już studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku kształcenia zintegrowanego i edukacji przedszkolnej. Jej marzeniem było założenie własnego przedszkola. Nagrodą dla Ewy Chełmińskiej za zdobycie tytułu I WICEMISS POLONIA 2008 była egzotyczna wycieczka na Kubę.

Po powrocie do rodzinnego Kędzierzyna-Koźla Ewa Chełmińska spotkała się z władzami miasta i powiatu. Wzięła też udział  w IV Dniach Twierdzy Koźle. Dokładnie 21 września 2008 r. pojawiła się na scenie tuż przed występem grupy Feel. Publiczność przywitała ją gromkimi brawami.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii!

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe