Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie

  • 10.08.2020, 10:12
  • Źródło: starostwo powiatowe
Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie
W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 33 pacjentów, w tym 31 osób z potwierdzonym zakażeniem, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie. W całej grupie nie ma dzieci. W szpitalu hospitalizowanych jest 7 mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. To dane z dnia 10 sierpnia z godziny 10.36.

W izolacji domowej przebywają 33 osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 115 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 122 osoby. 26 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 36 877 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 1 929 pacjentów jest hospitalizowanych.

Na Opolszczyźnie odnotowano dziś 7 nowych zachorowań. W poniedziałkowy poranek nie odnotowano w powiecie zgonów w wyniku COVID-19.

Od 8 sierpnia w wyznaczonych powiatach obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Sytuacja dotyczy obecnie 19 powiatów z województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Aktualna lista obostrzeń: https://bit.ly/nowezasady_koronawirus

Kolejny raport opublikowany zostanie 12 sierpnia.

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe