Rusza Opolski Bank Talentów!

  • 17.08.2020, 11:17 (aktualizacja 17.08.2020, 11:37)
  • Źródło: Urząd Marszałkowski w Opolu
Rusza Opolski Bank Talentów! foto: Urząd Marszałkowski w Opolu
Bank Talentów to program adresowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży pochodzącej z województwa opolskiego oraz osób zainteresowanych promocją i rozwijaniem własnej działalności artystycznej. Młodzi ludzie już mogą się zgłaszać do tego programu. Czas na zgłoszenia mija 1 września.

Jak mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, zarząd regionu ma nadzieję, że Opolski Bank Talentów pozwoli wyłuskać tych, którzy dziś u siebie - w swoich gminach, ogniskach czy szkołach muzycznych - szlifują swoje talenty. - A program pozwoli im na spotkanie ciekawych ludzi i doskonalenie swoich umiejętności wspólnie z nimi, w różnych dziedzinach - dodaje.

Kuba Dubik podkreśla, że Bank Talentów to program pionierski. - Jego celem jest wspieranie najbardziej utalentowanych młodych muzyków przez zapewnienie im możliwości doskonalenia warsztatu zawodowego oraz budowanie kluczowych umiejętności w zakresie świadomej komunikacji, planowania rozwoju i promocji - opowiada. Uczestnicy programu (40 osób) zostaną wybrani przez jury złożone z wykładowców programu. Już można aplikować  - na stronie https://banktalentow.com/ jest zakładka „Aplikuj”, gdzie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. - Należy także dołączyć nagranie, na którym kandydat pokaże, w jakim miejscu swojego rozwoju artystycznego się znajduje - mówi Kuba Dubik. Fundacja czeka na zgłoszenia do 1 września. W tym roku mogą się zgłaszać młodzi pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści i akordeoniści.
Aplikować do programu można TUTAJ .

Jakub Dubik podkreśla, że udział w programie jest całkowicie darmowy, by dać równe szanse wszystkim młodym, zdolnym muzykom.

Edycja opolska Banku Talentów planowana jest na wrzesień, a partnerami wydarzenia będą m.in. Filharmonia im. J. Elsnera w Opolu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Opolu. Na 16 września planowany jest koncert podsumowujący tę pierwszą edycję. - Zagra orkiestra symfoniczna, złożona ze stypendystów, więc będzie to niekonwencjonalny skład orkiestry - z udziałem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. A w programie znajdzie się polska muzyka filmowa - zapowiada Jakub Dubik.
Pedagodzy oraz wykładowcy, którzy będą prowadzić zajęcia, to artyści związani z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz znani powszechnie eksperci oraz dziennikarze radiowi czy telewizyjni.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Master Art mająca na koncie organizacje ogólnopolskiego programu e-Bank Talentów w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w Sieci”.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym programu jest Jakub Dubik, należący do grona najzdolniejszych wiolonczelistów młodej generacji w Polsce. Program został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Samorządu Województwa Opolskiego, BMW Sikora, Powiatu Krapkowickiego, ZAIKS.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski w Opolu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe