Jak zostać baristą i serwować pyszną kawę w najlepszym stylu? Odpowiadamy!

  • 21.08.2020, 14:43
  • Materiał partnera
Jak zostać baristą i serwować pyszną kawę w najlepszym stylu? Odpowiadamy!
Picie kawy może być wyjątkowym przeżyciem, gwarantującym wiele doznań. Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób zabrać się za jej parzenie. Przyda się również wiedza na temat ziaren kawowca, ze szczególnym naciskiem na metody ich wypalania. Zwieńczeniem ceremonii sporządzania aromatycznego naparu, powinno być jego idealne zaserwowanie. Tych wszystkich czynności, będących nieodzownymi punktami przygotowywania dobrej kawy, można nauczyć się na szkoleniu dla baristów.

Nowoczesne kursy baristyczne, czyli pierwszy krok w kierunku poznania tajników kawy

 

Jeśli inspiruje Cię sztuka parzenia kawy i wszystko, co z nią związane, udział w szkoleniu poświęconym temu zagadnieniu to coś dla Ciebie! W dużych miastach szkolenia baristów odbywają się regularnie, dlatego z łatwością dopasujesz termin kursu do swojego trybu życia. Pamiętaj, aby mądrze wybrać poziom – dla osób początkujących prowadzone są specjalne zajęcia, których jedną połowę poświęca się teorii, a drugą praktyce. Z kolei dla kursantów z pewnym doświadczeniem w obszarze parzenia kawy, przewiduje się więcej zajęć praktycznych. W zależności od organizatora szkolenia, może być ono poświęcone różnorodnym zagadnieniom. Przykładowo, w BeMyBean odbywają się profesjonalne kursy typu Home Barista, Brewers Basic i Latte Art. Podczas nich można zdobyć cenne umiejętności, obejmujące pracę z ekspresem ciśnieniowym, świadome parzenie kawy metodami alternatywnymi i tworzenie artystycznych wzorów latte art. Co ciekawe, na takie szkolenie zapisać się może każdy – to również świetny pomysł na prezent. Na jednym kursie wcale nie musi się kończyć! A gdy już poznasz tajniki ekstrakcji i zaparzania kawy, możesz przystąpić do egzaminu zawodowego. Z takim dokumentem znalezienie pracy na stanowisku baristy jest czystą formalnością.

 

Zdaj się na doświadczenie specjalistów i naucz się, jak parzyć oraz podawać kawę

 

Umiejętność sporządzania smakowitej kawy jest równie ważna, jak wiedza związana z jej serwowaniem. Przydaje się ona nie tylko w pracy baristy, ale także w domu i pracy – choćby w biurze, gdy trzeba przygotować kawę dla klienta. Gościom, zjawiającym się z niezapowiedzianą wizytą, również nie wypada podać byle czego. Jak widać, znajomość kawowego savoir vivre'u przydaje się w wielu dziedzinach życia! Jeżeli lubisz pić dobrą, świeżo paloną kawę, zapoznaj się z ofertą sklepu i palarni BeMyBean. Nie tylko zaopatrzysz się tam w wysokiej jakości ziarna, ale też zapiszesz się na szkolenie dla baristów. W ciągu kilkunastogodzinnego kursu zdobędziesz teoretyczne i praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci czerpać pełną satysfakcję z picia kawy i zaskoczyć niejedną osobę pięknym podaniem pobudzającego, szlachetnego naparu.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe