Do szkół trafi ponad 50 mln maseczek

  • 24.08.2020, 14:38 (aktualizacja 24.08.2020, 14:50)
  • Źródło: TVN24, Urząd Wojewódzki w Opolu
Do szkół trafi ponad 50 mln maseczek
Według planów Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniowie od 1 września powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. Obecnie trwa wysyłanie do szkół środków ochrony osobistej. Z zapowiedzi szefa Kancelarii Rady Ministrów wynika, że do szkół trafi blisko cztery miliony płynów antyseptycznych oraz 50 mln maseczek.

O tym, że również dzieci coraz częściej zarażają się kronoawirusem, świadczy dzisiejszy raport dotyczący naszego regionu. Na Opolszczyźnie mamy dziesięć kolejnych przypadków COVID-19 z tego trzy w Kędzierzynie-Koźlu. Z porannego raportu wynika, że jedną z trzech zarażonych osób w naszym mieście jest właśnie dziecko płci męskiej, które przebywa obecnie w domu. Jego stan jest dobry.   

Przypomnijmy, że z zapowiedzi ministra edukacji narodowej, Dariusza Piontkowskiego wynika, że od 1 września dzieci rozpoczną stacjonarną naukę w szkołach. "Przewidujemy, że przytłaczająca większość szkół będzie działać normalnie" zapowiadał na posiedzeniu sejmowej komisji w połowie sierpnia przypominając jednocześnie, że w szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Z zapowiedzi Michała Dworczyka wynika, że obecnie trwa dystrybucja środków ochrony osobistej do placówek oświaty. Do szkół trafić ma blisko 4 mln płynów do dezynfekcji oraz 50 mln maseczek. Jak precyzował gość programu "Jeden na jeden" TVN24, "te maseczki będą dystrybuowane między nauczycielami", ale może być tak, że i między starszymi uczniami.

- Pamiętajmy, że nie mówimy wyłącznie o używaniu bądź nieużywaniu tych maseczek w szkole, ale też w czasie dojazdu do szkoły - dodał szef kancelarii premiera odnosząc się do braku obowiązku zakrywania twarzy w szkołach zapowiadanego przez MEN.

 

Źródło: TVN24, Urząd Wojewódzki w Opolu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe