W rodzynkach z Biedronki wykryto dwutlenek siarki. Jest ostrzeżenie GIS

  • 28.08.2020, 10:07
  • ART
W rodzynkach z Biedronki wykryto dwutlenek siarki. Jest ostrzeżenie GIS
Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wykryciu substancji alergennej – dwutlenku siarki w trzech partiach produktu pn. „Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400 g”, którego etykieta nie zawiera informacji o obecności tej substancji. Rodzynki zostały wyprodukowane dla sieci sklepów Biedronka.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w ramach urzędowej kontroli żywności pobrała próbki z 3 partii rodzynek, w których stwierdzono obecność dwutlenku siarki (na poziomie 13,3 mg/kg, 14,6 mg/kg i 17,5 mg/kg), którego obecności nie zadeklarowano w składzie produktu. Na etykiecie produktu zawarto informację „bez dodatku substancji konserwujących”. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z zaangażowanymi podmiotami w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie.

Atlanta Poland S.A. zwróciła się do Jeronimo Martins Polska S.A. o zablokowanie sprzedaży partii 945.0/88315B i 903.0/87851B do czasu otrzymania dodatkowych wyników badań.

Bakalland S.A. otrzymała urzędowy zakaz wprowadzania do obrotu partii 10J.2006.71.

GIS zaleca by osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie spożywały wskazanych w komunikacie partii produktu.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe