Kontuzja przerwała mu karierę. Dyskobol Mateusz Gibaszek chce wrócić do sportu

  • 29.08.2020, 16:17
  • Ł
Kontuzja przerwała mu karierę. Dyskobol Mateusz Gibaszek chce wrócić do sportu
Jestem sportowcem, dyskobolem, do 2016 roku reprezentowałem LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle. Trochę medali przywiozłem do naszego miasta. Niedawno przytrafiła mi się ciężka kontuzja. Operacja i koszty związane z rehabilitacją przekraczają moje możliwości, dlatego proszę o wsparcie – napisał do nas Mateusz Gibaszek.

Pochodzący z naszego miasta Mateusz Gibaszek jako młody chłopak próbował różnych dyscyplin. Był wysoki, sprawny, najbardziej chciał biegać i w gimnazjum nr 5 na osiedlu Piastów ćwiczył pod okiem Beaty Nowak. Wkrótce trafił do MMKS-u, w ręce Juliusza Czerwa – szkoleniowca, który oszlifował już niejeden młodzieżowy talent w naszym mieście, i zaczął trenować pchnięcie kulą, a przede wszystkim rzut dyskiem. Później przeszedł do LUKS-u Chemik. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, m.in. brązowy medal mistrzostw Polski juniorów czy 4. miejsce na klubowym Pucharze Europy w Stambule. W 2017 roku wyjechał na studia i zaczął reprezentować barwy WKS-u Śląsk Wrocław.

Niedawno doznał ciężkiej kontuzji - zerwał przyczepy mięśni piersiowego większego oraz dwugłowego ramienia. Do urazu doszło przez przeciążenie.

- Zabieg, jakiemu muszę się poddać, to rekonstrukcja głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia i rekonstrukcja przyczepu części dolnej mięśnia piersiowego większego. Rokowania są dobre, rehabilitacja zajmie około czterech miesięcy. Po tym czasie będę mógł wrócić do sportu - relacjonuje sportowiec.

Koszty związane z samym zabiegiem wynoszą 14 tys. zł. Dodatkowe 4 tys. zł pochłonie rehabilitacja uszkodzonych mięśni.

- Niestety moja obecna sytuacja finansowa i rodzinna nie pozwala mi na samodzielne pokrycie tych kosztów. Brak podjęcia leczenia definitywnie zamknie mi drogę powrotu do wyczynowego sportu. Z całego serca dziękuję za każdą wpłatę. Każda z nich jest małą cegiełką przybliżającą mnie do odzyskania pełni zdrowia - apeluje Mateusz Gibaszek.

Zbiórka prowadzona jest na portalu: zrzutka.pl.

Ł

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe