SKJS AnnA - powrót legendarnej trasy!

  • 08.09.2020, 12:36 (aktualizacja 09.09.2020, 09:05)
  • Źródło: Klasyczne.KK
SKJS AnnA - powrót legendarnej trasy! foto: Klasyczne.KK
W końcu! Po wielu długich latach, pierwszy raz od 2007 roku, mimo trudności spowodowanych pandemią, motorsport powrócił na legendarną trasę GSMP Góra św. Anny z SKJS AnnA w ramach cyklu: Opolski Samochodowy Puchar Rajdowy.

Znów można było posłuchać symfonii silników i wydechów na podjeździe pod świętą śląską górę! Sacrum i profanum! Tylko kibiców brakło - ale i tak było pięknie.

„Same pozytywne głosy były wśród zawodników” - pisze Michał Schmidt, który wraz z pilotem Marcinem Lentnerem pojechał Renault Clio Sport w klasie Gość 2WD. Załoga z Kędzierzyna-Koźla startuje w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska a na SKJS AnnA, po zaciętej rywalizacji, uplasowała się na bardzo dobrym 6. miejscu w generalce na 33 zgłoszone ekipy.

W klasyfikacji generalnej zawody na „Ance” wygrała załoga Tomasz Gucwa/Dawid Gaweł w Subaru Impreza STi N12. Jakkolwiek niewiele brakło aby klasyk pokazał kalkulatorom jak się jedzie ten podjazd! Na 2. miejscu generalki - wyprzedzając jeszcze jedną Imprezę, która startowała jako gość - znalazł się Nissan 200 SX! Piotr Szałas wraz z pilotem Tomaszem Strutyńskim zwyciężyli też w klasie RWD.

Z naszych lokalnych ekip, na rajdzie bardzo dobrze zaprezentowała się również załoga Kołodziej/Hojdem w Renault Clio III RS, która w generalce zajęła solidne 10. miejsce oraz 7. w klasie 3. Na trasie wyróżniała się również w rajdowym "Maluchu", załoga Kulpa/Sosin z Grudyni Małej, samotnie ale dzielnie reprezentująca klasę 126p. Stawkę rajdu zamknęła załoga Nowak/Chuchla w Oplu Tigra.

 

 

 

Źródło: Klasyczne.KK

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe