Poniedziałek, 14.10.2019

Otwarcie wystawy fotografii Henryka Sterkowicza

  • 03.03.2019, 19:23 (aktualizacja 04.03.2019, 08:34)
  • Rafał Pulkowski
Otwarcie wystawy fotografii Henryka Sterkowicza
Zwykle to on pojawia się z aparatem na wszelkich wydarzeniach kulturalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem to Henryk Sterkowicz był w centrum uwagi. W Galerii Sztuk Wszelakich, która mieście się w Domu Kultury "Chemik", 1 marca odbyło się otwarcie wystawy fotografii jego autorstwa.

Henryk Sterkowicz, to społecznik, pasjonat i aktywny działacz kultury w mieście i powiecie. Niegdyś gitarzysta zespołów Przedsiębiorstwo Pogrzebowe oraz Empiria. Obie grupy działały w latach 70-tych, w strukturach klubów kędzierzyńskiego osiedla Azoty - Mikrus oraz Zodiak. Obecnie pasjonat lokalnego rock’n’rolla, uczestnik i rejestrator wielu wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Menager w Grupie Azoty ZAK SA.

Swoje zdjęcia udostępnia powszechnie na portalu społecznościowym, co daje możliwość korzystania z nich szerokiej grupie odbiorców prywatnych i instytucjonalnych.

 

Tematem wystawy jest fotografia muzyczna. Jak zaznacza Henryk, to tylko mały procent jego zbiorów. Zainteresowanie było spore, sala wypełniła się niemalże po brzegi. Dodatkową atrakcją był występ muzyczny duetu ojca z synem - Krzysztofa Toczko z Mikołajem Toczko.

Rafał Pulkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe