Akcja #sadziMY! Nadleśnictwo Kędzierzyn rozda sadzonki drzew

  • 16.09.2020, 10:32
  • Ł
Akcja #sadziMY! Nadleśnictwo Kędzierzyn rozda sadzonki drzew
Przed nami druga edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w której każdy może posadzić własne drzewo. Sadzonki będą rozdawane w siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni przy ul. Brzozowej w piątek 18 września w godz. 9.00-15.00.

18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce przygotowano do rozdania milion sadzonek.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 roku. Para prezydencka, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, na powierzchni blisko 6,5 ha posadzi 64 tys. nowych drzew.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w kraju stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie prezydenta i jego małżonki teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe