Czas decyzji. Ustalą, na co przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego

  • 17.09.2020, 09:18
  • W
Czas decyzji. Ustalą, na co przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego W Jednym z kluczowych elementów przy podziale środków jest liczba mieszkańców danej wsi
Wrzesień w polskich wsiach to miesiąc zebrań, podczas których zapadają decyzje o podziale środków z wydzielonej z budżetu gminy puli pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego.

Zadania realizowane w ramach funkcjonującego w Polsce od przeszło dekady funduszu muszą należeć do zadań własnych gminy, służyć poprawie warunków życia mieszkańców i być zgodne ze strategią rozwoju gminy. W przypadku, gdy są to zadania inwestycyjne, muszą być realizowane na mieniu gminy.

Jednym z istotnych elementów przy podziale środków na poszczególne miejscowości jest liczba mieszkańców danej wsi.

Po zebraniu i zweryfikowaniu propozycji zadań, są one poddane głosowaniu podczas zebrania wiejskiego. Te muszą się odbyć do końca września. Również podczas zebrania można przedstawić do głosowania swoje zadanie. Może to zrobić grupa 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa.  

Ponad 650 mln zł to łączna kwota funduszu sołeckiego, jaka jest do rozdysponowania w całym kraju w tym roku. 142 mln zł stanowi wysokość zwrotu z budżetu państwa części wydatków wykonanych w ramach funduszu.

W gminie Reńska Wieś pierwsze zebrania odbędą się w: Większycach - 18 września o godz. 19 w sali DFK, Kamionce - 19 września o godz. 18 w świetlicy wiejskiej i Naczysławkach - 19 września o godz. 19 w klubie wiejskim.

Wielkości funduszu w trzech gminach wiejskich naszego powiatu w załącznikach. 

W

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe