Wzmożone kontrole policyjne na drogach

  • 18.09.2020, 09:17
  • Ł
Wzmożone kontrole policyjne na drogach
Kierowcy w piątek 18 września mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Na trasach będą też operować załogi patroli Speed.

Kaskadowe pomiary prędkości to sposób na wychwycenie kierowców, którzy widząc policyjny patrol na drodze zwalniają do dopuszczalnej prędkości, a następnie znów przyspieszają. W tym przypadku funkcjonariusze prowadzą pomiary na określonym odcinku w różnych miejscach.

Oprócz pomiarów prędkości mundurowi będą też sprawdzać trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Piątkowa akcja związana jest z trwającym Europejskim Tygodniem Mobilności oraz Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z wizją zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe