Jakub Korejba z Kędzierzyna-Koźla został mistrzem Polski w rzucie dyskiem

  • 21.09.2020, 10:18
  • Ł
Jakub Korejba z Kędzierzyna-Koźla został mistrzem Polski w rzucie dyskiem Ten wynik dał Jakubowi tytuł mistrza Polski
Jakub Korejba z klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle wygrał konkurs rzutu dyskiem podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce.

Rywalizacja kilkuset najlepszych w kraju lekkoatletów do 18. roku życia odbyła się w Radomiu w dniach 18-20 września. Impreza zastąpiła tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która została odwołana.

Świetne wieści napłynęły z konkursu rzutu dyskiem, gdzie startował zawodnik z Kędzierzyna-Koźla. Jakub Korejba w eliminacjach miał dopiero szósty rezultat – 48,19 metra, ale bez problemu uzyskał kwalifikację. W finale poziom był już zdecydowanie wyższy. Reprezentant LUKS-u Chemik objął prowadzenie w konkursie już w pierwszym rzucie (52,97), a w trzeciej serii jeszcze poprawił swój wynik (54,60). Natomiast w czwartej swojej próbie zmiótł konkurencję, posyłając dysk na odległość 57,87 metra i ustanawiając przy okazji swój rekord życiowy. Podopieczny trenera Adama Domina zdobył złoto, wyprzedzając Eryka Baranka z Dąbrowy Górniczej (55,77) i Pawła Kryszyna z Augustowa (51,26). Warto zaznaczyć, że w tych zawodach wszyscy medaliści poprawili swoje najlepsze wyniki.

Klasyfikację medalową wygrał AZS KU Politechnika Opolska, a LUKS Chemik zajął 15. pozycję.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe