Alicja Sielska zdobyła dwa medale na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

  • 22.09.2020, 09:14
  • Ł
Alicja Sielska mistrzynią Polski U-18 na 100 m ppł
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne bardzo dobre wieści napłynęły z Radomia, gdzie rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Dwa złote medale zdobyła Alicja Sielska z Kędzierzyna-Koźla.

O sukcesie dyskobola klubu LUKS Chemik Jakuba Korejby pisaliśmy: TUTAJ.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła też była zawodniczka klubu z Kędzierzyna-Koźla. Alicja Sielska od kilku miesięcy reprezentuje barwy Wisły Puławy.

Wychowanka trenera Andrzeja Saczko z LUKS-a wygrała bieg na 100 metrów przez płotki. W bardzo interesującym finale prowadzenie od startu objęła 16-letnia Maja Olszak (13,87), którą następnie wyprzedziła Magdalena Tomczak-Gołowicz (13,88), ale po silnym przewróceniu siódmego płotka straciła rytm. Na ostatnich metrach do głosu doszła Alicja Sielska (13,84) wygrywając o trzy setne sekundy.

Lekkoatletka z naszego miasta drugie złoto zdobyła, wraz z koleżankami klubowymi pod okiem trenera Tomasza Murata, w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Alicja wystąpiła też w skoku w dal, gdzie z wynikiem 5,41 m, uplasowała się na szóstym miejscu.

W Radomiu wystartowała też dwójka młodych reprezentantów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle.

Tobiasz Mazur zajął wysokie, piąte miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 16,53 m. Podopieczny Andrzeja Saczko ustanowił rekord życiowy.

Z kolei Alicja Rak w biegu na 100 m ppł wystąpiła w finale B i z czasem 14,49 s została sklasyfikowana na 11. miejscu. Zawodniczka, prowadzona przez Marka Skrzydlewskiego, też poprawiła swój rekord życiowy.

 

 

 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe