Raport dotyczący stanu powietrza w Kędzierzynie-Koźlu powstanie do końca roku

  • 24.09.2020, 11:03
  • Źródło: Urząd miasta
Raport dotyczący stanu powietrza w Kędzierzynie-Koźlu powstanie do końca roku
Zespół ekspertów powołany przy Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska od kilku miesięcy bada powietrze w Kędzierzynie-Koźlu. Z inicjatywy prezydenta miasta odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące jego działania. Na zaproszenie Sabiny Nowosielskiej odpowiedzieli również opolscy parlamentarzyści, samorządowcy oraz strona społeczna.

Od marca w Kędzierzynie-Koźlu stacjonuje specjalny pojazd wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarową. Eksperci GIOŚ ustalają poziom zanieczyszczeń pod kątem benzenu i pyłów zawieszonych. Zebrane w ten sposób wyniki są porównywane z odczytami na stacji pomiarowej na osiedlu Piastów. Pierwsze analizy zostały już przygotowane, a pomiary wykonywane przez mobilną stację badawczą prowadzone będą do końca października. Uzupełnieniem tych badań ma być również szczegółowa analiza wpływu warunków atmosferycznych na stężenia zanieczyszczeń zlecona Instytutowi Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Raport podsumowujący swoje działania GIOŚ planuje przygotować do końca roku. Jego wnioski mają zostać zaprezentowane podczas kolejnego spotkania zapowiadanego w styczniu. Z kolei Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu poinformował o prowadzonych równolegle kontrolach w zakładach przemysłowych.

W debacie zorganizowanej przez prezydent Sabinę Nowosielską wzięli udział posłowie Ryszard Galla, Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński, senator Danuta Jazłowiecka oraz przedstawiciel senatora Beniamina Godyli. W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, radny wojewódzki Robert Węgrzyn oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu i Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Stronę społeczną reprezentował Komitet Ochrony Powietrza.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Czy twoim zdaniem stan jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe