Nie rewolucja, a kolejna rekonstrukcja. GOSiR w Zakrzowie zostaje

  • 24.09.2020, 20:50
  • W
Nie rewolucja, a kolejna rekonstrukcja. GOSiR w Zakrzowie zostaje W
Ważnym dniem w historii gminy Polska Cerekiew był 24 września. Radni podczas sesji podjęli decyzję dotyczącą tego, jak już za kilka miesięcy będzie funkcjonować Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

Zdecydowano, by nie wprowadzać w życie ponurego scenariusza całkowitego zamknięcia ośrodka. Nie zdecydowano się również na likwidację gminnej jednostki budżetowej. Tym, na co przystali radni, jest zredukowanie do minimum jednostki budżetowej, a co się z tym wiąże - przeniesienie większości pracowników do spółki. 

- Gmina dalej będzie dofinansowywać działalność ośrodka, ale w dużo mniejszym stopniu niż dotychczas - powiedział nam tuż po obradach wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy.

Od 1 stycznia 2021 r. gminna jednostka budżetowa będzie jedynie administratorem kompleksu, administratorem z minimalną obsadą kadrową. Hotel przejmie spółka. Zatem będzie ona prowadzić już działalność gastronomiczno-hotelarską. Samorząd przeznaczy pewną pulę pieniędzy na utrzymanie, przeglądy i zarządzanie infrastrukturą. Pobierać będzie też czynsz od LKJ Lewada, spółki czy działającego w ośrodku pensjonatu seniora.

Prezesem spółki będzie od 2021 r. Andrzej Sałacki - obecny kierownik zarówno spółki, jak i gminnej jednostki budżetowej. Założyciel i wieloletni prezes LKJ Lewada, wiodącego klubu jeździeckiego w Polsce, nie będzie natomiast od 2021 r. kierownikiem jednostki. Dziś nie wiadomo, czy reprezentować gminę w GOSiR będzie ktoś z Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi, czy może osoba z zewnątrz, niezwiązana z urzędem.

Basen w kompleksie wciąż jest zamknięty. Z początkiem 2021 r. ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

Więcej w 37. nr. Nowej Gazety Lokalnej, który ukaże się 29 września.

 

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe