Jesienne metamorfozy seniorów z Kędzierzyna-Koźla. Wyjątkowa sesja zdjęciowa

  • 29.09.2020, 14:22
  • KW
Jesienne metamorfozy seniorów z Kędzierzyna-Koźla. Wyjątkowa sesja zdjęciowa Foto: Jarosław Kozłowski
To była ciekawa i jakże potrzebna inicjatywa, pokazująca, jak zadbać o siebie, aby bez względu na wiek każdy mógł czuć się atrakcyjnie. Metamorfozy kilkunastu seniorów z Kędzierzyna-Koźla uwiecznione zostały na profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Realizatorami przedsięwzięcia pn. „Powróćmy jak za dawnych lat – jesienna metamorfoza seniora” były: Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Potrzebującym „Trampolina” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Piętnastu seniorów skorzystało z profesjonalnych usług poprawy wizerunku, a następnie wzięło udział w artystycznej sesji fotograficznej, stylizowanej na dawne lata. Uczestnicy odkrywali siebie na nowo, przekonując się do mniejszych i większych zmian wizerunku. Były zaskakujące kolory włosów, sztuczne rzęsy, mocne kolory szminek i spontaniczne pozy przed aparatem z wykorzystaniem niezwykłych atrybutów sprzed wielu lat – kapeluszy, koronkowych parasolek i sznurów pereł.

Celem działania było uświadomienie seniorom znaczenia dbałości o swój wizerunek i higienę osobistą, wzrost poczucia własnej wartości wskutek metamorfozy oraz zminimalizowanie zagrożenia wykluczenia z grup i społeczności, w których uczestnicy projektu na co dzień funkcjonują. Bezpośrednio po zakończeniu przedsięwzięcia beneficjenci projektu otrzymali swoje oprawione zdjęcie portretowe z sesji oraz zestawy kosmetyków, które wspomogą kontynuację dbania o własny wygląd.

Realizatorami usług w projekcie były: salon fryzjerski Hair Club GAYA, salon fryzjerski oraz usługi barbera HCG Barber – usługi fryzjerskie oraz usługi barbera, makijażystka Monika Bojsan, terapeutka MOPS Katarzyna Szamocka-Magdoń, a sesję zdjęciową przed metamorfozą i po jej zakończeniu wykonał Jarosław Kozłowski. Zestawy kosmetyków dla seniorów ufundowały: Carrefour oraz Drogeria Eden. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało przez BNP Paribas SA z grantu w ramach IX Edycji Programu Grantów Lokalnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wystawa zdjęć otwarta zostanie 1 października w filii nr 5 MBP przy ul. Damrota, a 15 października w Domu Kultury „Koźle” w trakcie XIII Miejskich Obchodów Dni Seniora.

KW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Julia
Julia 29.09.2020, 22:00
Świetna inicjatywa, brawa dla organizatorów

Pozostałe