Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla rośnie w oczach. Dane i zdjęcia z placu budowy

  • 02.10.2020, 14:47
  • W
Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla rośnie w oczach. Dane i zdjęcia z placu budowy Foto: W, materiały prasowe GDDKiA
Dobrą okazją do podpatrzenia postępu prac przy budowie obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla była wizyta studyjna. Zorganizował ją 2 października w Ujeździe Starym zamawiający - opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W wizycie studyjnej uczestniczyła kadra kierownicza i przedstawiciele GDDKiA z p.o. dyrektora opolskiego oddziału Rafałem Pydychem, p.o. zastępcy dyrektora ds. inwestycji oddziału Marcinem Bronkiewiczem i kierownikiem budowy Bartoszem Adamowiczem na czele.

Omówiono szczegóły inwestycji. Ogólnie zaawansowanie robót drogowych wynosi dziś 12 proc. Stan zaawansowania robót rzeczowych na ponad 14-kilometrowej trasie - 9 proc., a robót branżowych - 5 proc. Więcej danych w załącznikach.

- Jeżeli chodzi o ogólny postęp prac, to drogi obsługujące, czyli te, po których poruszamy się na budowie, są wykonane w 80 proc. W zakresie odhumusowania większość z tych dróg już jest umocniona kruszywem kamiennym, tak że możemy bez problemu poruszać się nimi - na odcinku praktycznie 12 km. Jest to spory zakres, który umożliwia prowadzenie prac i transportu czy korzystania z dróg lokalnych - mówił kierownik budowy Bartosz Adamowicz.

***

Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla zlokalizowana będzie na terenie województwa opolskiego i śląskiego, w powiatach: kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim i gliwickim, na terenie gmin: Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Przekazanie wykonawcy placu budowy pod północną obwodnicę Kędzierzyna-Koźla odbyło się na początku czerwca. Wartość całkowita kontraktu brutto to 220,6 mln zł. Zadanie jest przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2022 r.

W

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eManual
eManual 02.10.2020, 23:24
To mi bardziej wygląda na obwodnicę Ujazdu, Pozdrawiam.

Pozostałe