Hubertus na kozielskiej wyspie. Wrażeń nie zabraknie!

  • 07.10.2020, 15:53
  • ANKO
Hubertus na kozielskiej wyspie. Wrażeń nie zabraknie!
Święto myśliwych, leśników i jeźdźców, znane jako Hubertus zbliża się wielkimi krokami. W tym roku zagości po raz pierwszy w naszym mieście, a dokładniej na kozielskiej wyspie.

Święto wzięło swoją nazwę od św. Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 3 listopada.

Jak zapewnia organizator imprezy i zarazem zarządca Stadniny Koni na Wyspie Paweł Marcinkowski przygotowania do imprezy przebiegają zgodnie z planem.

W niedzielę 18 października o godz. 14.00 na Wyspie będzie można podziwiać reprezentantów stadnin z całego regionu wraz ze swoimi wierzchowcami.

- Już teraz mam potwierdzenie, że pojawi się ponad 20 koni. Będzie zespół sygnalistów myśliwskich, który w ciągu 30 minut zaprezentuje sygnały grane przy okazji polowań zbiorowych oraz utwory muzyki myśliwskiej. Następnie z wyspy w stronę kozielskiego rynku wyjedzie pod eskortą konny orszak. Na miejscu wszystkich jeźdźców pobłogosławi ksiądz. Następnie wrócimy na wyspę, gdzie nastąpi tradycyjna pogoń za „lisem”. Spodziewam się świetnej imprezy. Mam nadzieję, że połączymy siły z innymi ośrodkami jeździeckimi - mówi Paweł Marcinkowski, który dodaje, że z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną koło łowieckie oraz nadleśnictwo nie wyślą tym razem swoich przedstawicieli.

Cześć artystyczną wypełni śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz, który występował w takich programach jak: Szymon Majewski Show, Dzień Dobry TVN, Świry TVP2, Studio Złote Tarasy, Rozmowy w Toku oraz w pierwszej edycji Mam Talent stacji TVN. Druga Maryla koncertowała również w teatrze Krystyny Jandy, zaśpiewała dla Polonii na Węgrzech, na Litwie, w Szwajcarii i w Hiszpanii. Zagrała koncert w Kanadzie w Toronto oraz dwa koncerty w USA w Nowym Jorku. Uświetnia swoją obecnością szereg imprez firmowych, plenerowych, bali, zjazdów, wesel, studniówek i imprez urodzinowych. Więcej informacji na temat artysty znajdziesz TUTAJ

Wydarzeniu towarzyszyć też będą emocje sportowe i to już od soboty 17 października. Będzie to IV Cross Duathlon Twierdza. Zawody zostaną przeprowadzone ścieżkami i drogami gruntowymi (teren pagórkowaty), przemiennie (pętlami) na wyspie. Imprezą towarzyszącą będą zawody dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 13.00. Uczestnicy zawodów wezmą udział w losowaniu nagród wśród których znajdą się rowery, sprzęt AGD, asortyment sportowy itp. Tego dnia na wyspie będzie też wesołe miasteczko, nie zabraknie małej gastronomii oraz muzyki na żywo.

Z kolei w niedzielę 18 października o godz. 12.15 rusza III edycja przełajowego Biegu z Koziołkiem. Do pokonania dystans 6 km ścieżkami na terenie wyspy. Również i w tym przypadku imprezą towarzyszącą będą biegi dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma piękny medal i weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Organizatorem obu imprez biegowych jest Klub Sportowy Koziołek.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe