Zawody pożarnicze w Zakrzowie

  • 09.03.2019, 16:00 (aktualizacja 10.03.2019, 22:15)
  • W
Zawody pożarnicze w Zakrzowie W
Dziewiątego marca w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie odbyły się I Powiatowe Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Celem imprezy organizowanej przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kędzierzynie-Koźlu, jest propagowanie idei ochotniczych straży pożarnych wśród dzieci, zachęta do zabaw ruchowych, integracja najmłodszych strażaków i nauka uczciwego współzawodnictwa.

Prawo udziału w rywalizacji miały wszystkie dziecięce drużyny pożarnicze działające na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W zawodach na równych prawach wystartowały drużyny dziewcząt, chłopców i zespoły mieszane.

Każda drużyna rozegrała sześć konkurencji. Poza sztandarowym rozwinięciem bojowym i sztafetą pożarniczą, konkurencje: „bieg na trzech nogach”, „szarfa”, „bieg z jajkiem” i „śrubki”. W przypadku rozwinięcia bojowego młodzi musieli się liczyć z punktami karnymi. Suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach zdecydowała o  klasyfikacji końcowej.

 

- Sto pięćdziesięcioro dzieci. Ta liczba budzi ogromny szacunek. Patrzę na uśmiech na twarzach dzieci, ich zaangażowanie. Daje to ogromną radość - podkreśla brygadier Mirosław Stadniczuk, komendant powiatowy straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Więcej w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 12 marca.

 

W

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe