Ponad 5 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Rekordowy przyrost również na Opolszczyźnie

  • 10.10.2020, 10:36
  • W
Ponad 5 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Rekordowy przyrost również na Opolszczyźnie Foto: pexels
O 5300 nowych i potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2 poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W naszym powiecie odnotowano 12 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby z województwa opolskiego.

Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim - 816, małopolskim - 631 i kujawsko-pomorskim - 554. W żadnym z pozostałych województw liczba nie przekroczyła 412. Na Opolszczyźnie - 141.

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 49. Wśród nich dwóch pacjentów szpitala w Kędzierzynie-Koźlu: 57-latek z powiatu brzeskiego oraz 69-latek z Opola.

Wczoraj resort poinformował, że "w związku z wydłużającą się formą przekazywanych komunikatów (...) raporty dotyczące zakażeń nie będą zawierać szczegółowych danych dotyczących osób zmarłych", a jedynie liczbę osób zmarłych z powodu Covid-19 oraz zmarłych z powodu nałożenia się zakażenia koronawirusem na inne choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 121 638/2 972 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Od 10 października w całym kraju zaczęły obowiązywać restrykcje znane z żółtej strefy epidemicznej. W tzw. strefie czerwonej - z najpoważniejszymi ograniczeniami - znalazły się 32 powiaty i 6 miast.

Z raportem o koronawirusie na Opolszczyźnie z 10 października można się zapoznać TU. Wynika z niego, że w naszym powiecie odnotowano 12 nowych zakażeń, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby z województwa opolskiego.

W

Czy odczuwasz skutki kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią?

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe