Oświata znów zaciągnie hamulec ręczny?

  • 21.10.2020, 16:11
  • Źródło: Interia
Oświata znów zaciągnie hamulec ręczny?
Rząd ogłosi w czwartek czasowe zamknięcie starszych klas szkół podstawowych i przejście na nauczanie zdalne w strefie czerwonej - dowiedziała się Interia. Dopiero w czwartek zapadnie natomiast decyzja, czy nowe zasady będą dotyczyć klas 4-8, czy tylko 6-8.

„Rząd podjął już decyzję o zamknięciu starszych klas szkół podstawowych i oddelegowaniu uczniów oraz nauczycieli do nauczania zdalnego. Ma ona zostać ogłoszona w czwartek, podczas konferencji prasowej. Nowe zasady mają obowiązywać od poniedziałku 26 października w czerwonych strefach. Otwarte pozostaje pytanie, czy wszystkie starsze klasy zostaną objęte nowymi regulacjami. Obecnie trwają analizy, a w grę wchodzą różne warianty - rozważa się zamknięcie klas 4-8, 5-8, lub 6-8” - donosi portal Interia.

Analogiczna sytuacja powinna mieć miejsce w strefach żółtych. Z tym, że zamiast nauczania zdalnego uczniowie i nauczyciele będą pracować w formie hybrydowej. Przypomnijmy, że od poniedziałku 19 października na analogicznych zasadach funkcjonują szkoły ponadpodstawowe.

 

Źródło: Interia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe