XVIII Maraton Odrzański i IV Minimaraton pamięci Jana Pawła II. Zdjęcia i wyniki

  • 27.10.2020, 10:42
  • Źródło: Urząd miasta
XVIII Maraton Odrzański i IV Minimaraton pamięci Jana Pawła II. Zdjęcia i wyniki Foto: urząd miasta
Weekend 24 i 25 października w Kędzierzynie-Koźlu minął pod dyktando sportowej rywalizacji. Przez dwa dni kilkuset zawodników z niemal całej Polski ścigało się w centrum na różnych dystansach. To było prawdziwe święto biegaczy.

Zawody przy hali sportowej „Śródmieście” otworzyły zmagania dzieci i młodzieży, a zaraz po nich odbyły się biegi rodzinne. Na zakończenie sobotniej rywalizacji zaplanowano IV Minimaraton Manhatan pamięci Jana Pawła II. Ponadczterokilometrową trasę w niesamowitym tempie pokonał Oliwier Mutwil z Wodzisławia Śląskiego, który z czasem 13 minut i 12 sekund ustanowił rekord trasy. Wśród pań triumfowała Beata Lewicka z Knurowa. Trasę pokonała też prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, która stanęła na podium w jednej z kategorii wiekowych.

Pełne wyniki minimaratonu: TUTAJ.

Z kolei w niedzielę na ulicach Kędzierzyna-Koźla odbył się XVIII Maraton Odrzański. Wśród długodystansowców, tak jak przed rokiem, zwyciężyli Lidia i Rafał Czarneccy z Bliżyna. Królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów jako drugi pokonał pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Jacek Sobas. Na trasie Maratonu Odrzańskiego pojawiło się ponad stu biegaczy rywalizujących indywidualnie oraz 12 sztafet.

Pełne wyniki maratonu: TUTAJ oraz sztafet: TUTAJ.

Biegowy weekend w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem prezydent miasta zorganizowało Odrzańskie Konsorcjum. Imprezy były współfinansowane ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Benzen Alojzy
Benzen Alojzy 27.10.2020, 11:33
Szkoda już strzępić jadaczkę na te szopki. Szefowa do dymisji, bo już nie panuje nad tym co się dzieje w mieście.

Pozostałe