Ponad pół tysiąca osób przeszło ulicami Kędzierzyna-Koźla

  • 27.10.2020, 20:56
  • Redakcja
Ponad pół tysiąca osób przeszło ulicami Kędzierzyna-Koźla
Po raz trzeci mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. 27 października o godzinie 17 zebrali się przed dworcem PKP, skąd wyruszyli "na spacer" z transparentami.

Tym razem było więcej uczestników, niż dzień wcześniej. Cały protest przebiegł w spokojnej atmosferze. Manifestanci przeszli chodnikami przy ul. Kozielskiej, przechodząc przez każde przejście dla pieszych. Następnie doszli do ronda Milenijnego, na którym zawrócili i tą samą trasą wrócili pod dworzec PKP. Tam tłum zaczął się rozchodzić. Została grupa, która skandowała hasła w kierunku Prawa i Sprawiedliwości. W tym czasie policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych zagłuszali wulgarne okrzyki.

Przy kościołach na Pogorzelcu i w Śródmieściu, a także obok krzyża przy rondzie Milenijnym zebrały się grupy osób związanych ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i Klubem Sportowym Chemik. Zapowiadali obronę tych miejsc przed potencjalnymi aktami wandalizmu. Kościoły jednak nie znalazły się na trasie "spaceru" protestujących, a obok krzyża przeszli bez większego zainteresowania.

Tuż po proteście parafia św. Eugeniusza de Mazenod na osiedlu Pogorzelec na swoim Facebooku opublikowała post:

"Krzyż trwa, choć zmienia się świat. Bardzo DZIĘKUJEMY tym, którzy kochają Kościół. Bardzo DZIĘKUJEMY tym, którzy kochają swój kościół parafialny. Bardzo DZIĘKUJEMY tym, którzy sami organizują się, aby pilnować kościoła (ów)."

- Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo - powiedział dziś w sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński i zaznaczył, że protestujący dopuszczają się przestępstwa.

Redakcja

Zdjęcia (66)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 28.10.2020, 17:19
Jak się zarażą to takim odmówić leczenia. Na własne życzenie zarażają się i zarażą innych ludzi.
Dr med.
Dr med. 29.10.2020, 01:06
Kim Ty jestej troglodyto aby mówić mi kogo mam leczyć ??
gość
gość 31.10.2020, 15:38
do Dr medycyny
O sobie matole i bezmózgowcu piszesz? Po twoim wpisie odrazu widać, że jedna klasy szkoły podstawowej i uzależnienie od komputera. Takich matołów i bezmózgowców nie sieją sami się niestety rodzą-żenada.
Doktor
Doktor 29.10.2020, 18:40
Z ciebie taki doktor jak z tego motłochu biedne kobiety. Twój wpis świadczy tylko o tym, że jesteś rozpuszczonym gówniarzem.
gość
gość 29.10.2020, 18:33
O sobie matole i bezmózgowcu piszesz? Po twoim wpisie odrazu widać, że jedna klasy szkoły podstawowej i uzależnienie od komputera. Takich matołów i bezmózgowców nie sieją sami się niestety rodzą-żenada.
Alina
Alina 27.10.2020, 23:59
Ciekawe, czy idący w manifestacji mężczyzna z białą laską (prawdopodobnie niewidomy) ma świadomość, że żadna z otaczających go kobiet nie urodziła by niewidomego dziecka.
Janosik
Janosik 29.10.2020, 01:09
Przecież tam wszystkie laski były białe to Ty chyba jakiś niewidomy jesteś
Alina
Alina 27.10.2020, 23:42
Ciekawe czy któraś z protestujących kobiet miała by odwagę nieść zdjęcie porozrywanych szczątków abortowanego dziecka?
Przypominam, że aborcja płodu zagrażająca życiu kobiety (oraz do niedawna przy chorym płodzie) może się odbyć bez ograniczenia czasowego, czyli np w dziewiątym miesiącu ciąży.
Zaraza Aniela
Zaraza Aniela 27.10.2020, 21:22
Żenada i szkoda na tych dzikusów strzępić ryja. 🤮
Graga
Graga 30.10.2020, 21:55
Skoro masz ryja?

Pozostałe