Gmina Kędzierzyn-Koźle wspiera przedsiębiorców, mieszkańców i inne podmioty w czasie pandemii koronawirusa

  • 28.10.2020, 15:56
  • ANKO
Gmina Kędzierzyn-Koźle wspiera przedsiębiorców, mieszkańców i inne podmioty w czasie pandemii koronawirusa
Samorząd miejski już w marcu tego roku podjął pierwsze kroki umożliwiające ubieganie się przez przedsiębiorców z Kędzierzyna-Koźla o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec gminy w związku ze skutkami stanu zagrożenia epidemicznego.

Zgodnie z deklaracjami władz, każdy złożony przez przedsiębiorców wniosek był indywidualnie rozpatrywany przez urzędników miejskich.

Przypomnijmy, decyzją prezydent Sabiny Nowosielskiej firmy z Kędzierzyna-Koźla mogły skorzystać z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec gminy. Chodzi o możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie, odroczenie, rozłożenie na raty czynszów za lokale wynajmowane od gminy lub umorzenie zaległości z tego tytułu, możliwość złożenia wniosku o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie zaległości dotyczących podatków od nieruchomości oraz nienaliczanie czynszów za stoiska przemysłowe w hali „Manhatan”.

Jaki był rozmiar tej pomocy w ciągu ostatnich miesięcy?

W przypadku podatku od nieruchomości w okresie od 13 marca 2020 r. do 26 października 2020 r. złożono 63 wnioski o zastosowanie ulg podatkowych, w tym:

1) o odroczenie podatku i rozłożenie na raty na kwotę 491.291,42 zł.
2) o umorzenie podatku na kwotę 755.286,55 zł (w tym fizycznie umorzono kwotę 232.282,00 zł).

Ogółem na 63 wnioski 56 postępowań zakończono (wydano decyzję), w tym: 14 decyzji odmawiających umorzenia podatku (na kwotę 299.717,93 zł) oraz 11 decyzji umarzających postępowanie (podatnik wpłacił należność). Natomiast 7 postępowań czeka na uzupełnienie dokumentów.

Z kolei, jeśli chodzi o ulgi udzielone przez MZBK z tytułu czynszów, to utracony dochód wynosi 122 340,02 netto (150 478,23 brutto).

 

ANKO

Czy odczuwasz skutki kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe