Grupa Azoty ZAKSA pokonała Ślepsk Malow Suwałki

  • 31.10.2020, 16:19
  • Grzegorz Łabaj
Grupa Azoty ZAKSA pokonała Ślepsk Malow Suwałki
Nie zwalnia tempa Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która odniosła ósme zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (26:24, 25:23, 25:19). Tytuł MVP otrzymał Łukasz Kaczmarek.

Inauguracyjna partia była bardzo wyrównana, choć oba zespoły popełniły sporo błędów, szczególnie w polu serwisowym. Przed długi czas walka toczyła się punkt za punkt. W końcu ZAKSA zblokowała Bartłomieja Bołądzia, a Dawid Smith posłał asa serwisowego i goście prowadzili 22:19. Ślepsk wygrał dwie kolejne akcje, ale w kolejnych popełnił dwa błędy i kędzierzynianie mieli pierwszego setbola (24:21). Przy potężnych zagrywkach Cezarego Sapińskiego miejscowi wyrównali, ale dwie ostatnie akcje to punkty Łukasza Kaczmarka.

Początek drugiej odsłony dla siatkarzy z Suwałk (5:3), ale rywale szybko wyrównali, a po blokach na Bartłomieju Bołądziu sami objęli dwupunktowe prowadzenie (11:9). Ślepsk jeszcze doprowadził do remisu (14:14), jednak kolejne akcje dla Grupy Azoty ZAKSA, która odskoczyła na 18:15. Nadzieję miejscowym dały jeszcze dwa punkty z rzędu Cezarego Sapińskiego, po których zmniejszyli dystans do rywala (22:23). Końcówka jednak dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla, gdy ze skrzydeł punktowali Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek.

Trzeci set miał dwa oblicza. Najpierw do głosu doszli gospodarze, którzy prowadzili do stanu 14:10, ale wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki role się odwróciły i to kędzierzynianie seriami zdobywali punkty. Szkoleniowiec Ślepska robił co mógł, żeby przerwać passę rywala - brał czasy i wprowadzał zmiany, ale nic to nie dało. Benjamin Toniutti wraz z kolegami grali jak w transie, czujnie w bloku i obronie, a skutecznie w kontrach i cały czas powiększali przewagę (15:14, 23:16). Mecz zakończyły soczyste ataki Łukasza Kaczmarka.

 

Ślepsk: Josua Tuaniga, Bartłomiej Bołądź (9), Jakub Rohnka (6), Cezary Sapiński (9), Tomas Rousseaux (13), Mateusz Sacharewicz (3), Mateusz Czunkiewicz oraz Paweł Filipowicz, Patryk Szwaradzki (3), Łukasz Rudzewicz, Kacper Gonciarz, Marcin Waliński, Kevin Klinkenberg (1)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Łukasz Kaczmarek (16), Kamil Semeniuk (13), Aleksander Śliwka (12), Jakub Kochanowski (7), David Smith (6), Paweł Zatorski oraz Krzysztof Rejno

Grzegorz Łabaj

Jak wypadnie Grupa Azoty ZAKSA w sezonie 2020/2021 PlusLigi?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe