Nowe boiska w Sławięcicach już czekają na powrót uczniów do szkoły

  • 12.11.2020, 15:44
  • Źródło: Urząd miasta
Nowe boiska w Sławięcicach już czekają na powrót uczniów do szkoły
Kiedy już uczniowie wrócą do sławięcickiej szkoły, WF może się stać jednym z ich ulubionych przedmiotów. W takich warunkach aż chce się ćwiczyć! Nowe boiska i bieżnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 wręcz zachęcają do ustanawiania wszelkich rekordów – strzeleckich i lekkoatletycznych, a ich nawierzchnie są bardzo bezpieczne dla młodych sportowców.

Odeszła w przeszłość stara asfaltowa płyta, która długie lata służyła tamtejszym uczniom i na której przytarto niejedno kolano i udo. Zastąpił ją wielofunkcyjny obiekt z przyjazną i bardzo sprężynującą nawierzchnią, przeznaczoną m.in. do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Obok pojawiły się również czterotorowa bieżnia i rozbieg do skoku w dal. Wszystko przygotowane tak, żeby stawy i kolana uczniów były jak najbardziej odciążone i nienarażone na kontuzje. Kiedy już pandemia zelży, w szkolnej tabeli rekordów wkrótce trzeba będzie chyba wprowadzać nowe wyniki…

To nie koniec pozytywnych zmian w przyszkolnym otoczeniu. Powstał tam też teren rekreacyjny z siłownią plenerową, drabinkami, torem sprawnościowym, małpim gajem czy stolikami do gry w szachy i chińczyka. Będzie się tu można wyszaleć na przerwach, a nawet całymi rodzinami po lekcjach, bo miejsce wręcz zachęca do wspólnych spacerów i rywalizacji sportowej czy umysłowej.

Całości dopełniają nowe chodniki, oświetlenie, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Ewentualnych wandali „przestrzegamy” przed monitoringiem, który może uwiecznić ich „wyczyny” i doprowadzić do ukarania. 

Przebudowa strefy sportowej przy PSP nr 16 kosztowała 1,4 mln złotych.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe