Odkorkować centrum Reńskiej Wsi. Marzą o tym od lat

  • 26.11.2020, 12:02
  • W
Odkorkować centrum Reńskiej Wsi. Marzą o tym od lat W
Dużym zadaniem przechodzącym na przyszły rok, jakie czeka samorządowców z gminy Reńska Wieś, jest wykonanie dokumentacji na przebudowę ul. Kozielskiej i Pawłowickiej w Reńskiej Wsi. Natężony ruch pojazdów ciężarowych w centrum miejscowości to od lat jedna z bolączek jej mieszkańców.

- Projekt będzie impulsem do pozyskania funduszy na przebudowę tej drogi. Jesteśmy po pierwszych konsultacjach dotyczących jej koncepcji. W najbliższym czasie pojawi się druga, już poprawiona, koncepcja, którą poddamy publicznym konsultacjom z mieszkańcami - zapowiada wójt gminy Reńska Wieś Tomasz Kandziora.

Na wykonanie kompletnej dokumentacji projektanci będą mieli czas do przełomu lutego i marca 2021 r. Kiedy to się już stanie, a samorząd uzyska pozwolenia na budowę, będzie można zacząć szukać środków, prawdopodobnie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2022 r.

Czy prace drogowe zakończą się w 2022 r. czy też przejdą na 2023 r.? Dziś trudno przewidywać.

Przebudowa drogi w centrum Reńskiej Wsi pozwoli odetchnąć mieszkańcom. Kierowcom ciężarówek będzie mniej komfortowo tamtędy przejeżdżać. To spowoduje, że będą się kierować na obwodnicę. - Samo zwężenie pasa drogowego będzie już zniechęcające. Do tego wzniesione przejścia dla pieszych czy szykana w formie wysepki - precyzuje włodarz.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 29.11.2020, 17:26
Chyba taniej byłoby wprowadzić zakaz wjazdu za wyjątkiem pojazdów do załadunku/rozładunku
Kk
Kk 27.11.2020, 09:48
Remont remontem, ale czy nie można było, jak tylko powstała obwodnica, postawić znak B-5?

Pozostałe