Wśród spisanych uczestników protestu jest radny Michał Nowak. Ocenia, że sprawa trafi do sądu

  • 28.11.2020, 16:29
  • ART
Wśród spisanych uczestników protestu jest radny Michał Nowak. Ocenia, że sprawa trafi do sądu
Na „spacerze" z okazji 102. rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu 28 listopada o godzinie 15, pojawiło się około 20 osób. Uczestnicy spotkali się tradycyjnie przed dworcem PKP. Na miejsce przejechała również policja. Mundurowi, którzy nagrywali zgromadzenie, przystąpili do spisywania manifestujących.

- Najpierw spisali Martę Permus, która przemawiała, potem dowódca kazał spisać mnie – relacjonuje Michał Nowak, radny miejski i szef Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

- Zostaliśmy spisani za zgromadzenie w czasie epidemii. Jako podstawę podano art. 54 kodeksu wykroczeń w związku z rozporządzeniem epidemicznym. Oczywisty jest brak podstawy prawnej z uwagi na art. 57 konstytucji – komentuje radny.

Nikt nie otrzymał kary, ale jak ocenia Michał Nowak, to nie koniec działań policji.

- Przekażą nasze dane do wydziału właściwego w komendzie, który podejmie decyzję co dalej. Bo skoro spisują i informują, że pod zarzutem 54 kw, to raczej nie do archiwum. Tak samo robili do tej pory, spisanie, wezwanie na komendę, propozycja mandatu, jak odmowa to sąd. A ja oczywiście niczego nie przyjmuję, nie popełniłem czynu zabronionego. Więc sprawa może się skończyć w sądzie, który nas uniewinni – uważa radny.

 

Art. 54. Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych

Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

ART

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jolanta
Jolanta 29.11.2020, 18:37
Brawo dla radnego trzeba być z mieszkańcami
Pogromca pistvp
Pogromca pistvp 29.11.2020, 01:47
Banda pedałów, nawet w tym mieście. Nie wiedzą! a piszą. Polska, Polska, Polska. Brońmy kościołów chociaż tam nawet nie chodzimy. 😂
Marek
Marek 29.11.2020, 00:50
Panie radny Nowak, pan się zajmujesz macicami kobiet. Nie masz innych zainteresowań? Macice zostaw kobietom. Wywóz śmieci podwyżczyć chcecie, tym się zajmij, a i benzen truje nas w mieście. Zrób coś z tym benzenem, a nie ganiaj z megafonem z kobietami.
Strzelnica
Strzelnica 28.11.2020, 21:16
Panie radny Michale Nowak daj pan sobie spokój z łamaniem przepisu o zakazie zgromadzeń powyżej pięciu osób. Nie narażaj zdrowia i życia innych ludzi.
Radzę jak już tak musisz to weź samemu tablice z hasełkami i megafon i protestuj np. na rynku w galerii bez małolatów starszych kobiet i dziadków.
Za to lepiej będzie jak podziałasz skutecznie w Urzędzie Miejskim, aby nie było podwyżki za wywóz śmieci, czy też wody.
To będzie działane dla mieszkańców.
Chłopie daj sobie spokój z niewieścim strajkowaniem szkoda zdrowia i energii.
gość
gość 28.11.2020, 20:28
Karać surowo.
Al Fayed
Al Fayed 28.11.2020, 17:30
Wziol by się "szanowny" pan radny za robotę a nie jak pi... wystaje pod dworcem. Przegonili rzuli spod dworca to pojawił się radny
Jan
Jan 29.11.2020, 19:07
wy tam w pisie kupcie sobie słowniki. Albo skonsultujcie z tymi nauczycielami co pisali apel. Aha, konsultowaliście...

Pozostałe