Biblioteki znów otwarte. Oczywiście pod pewnymi warunkami

  • 30.11.2020, 10:10 (aktualizacja 30.11.2020, 10:29)
  • ANKO
Biblioteki znów otwarte. Oczywiście pod pewnymi warunkami
Od poniedziałku, 30 listopada na podstawie czwartkowego rozporządzenia Rady Ministrów biblioteki mogą ponownie udostępniać swoje zbiory czytelnikom. Oczywiście pod pewnymi warunkami, wynikającymi z konieczności zachowania rygoru sanitarnego.

W pomieszczeniach dostępnych dla czytelników może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 z wyłączeniem bibliotekarzy. Stosowne informacje o limicie czytelników przebywających w bibliotece będą wywieszone przed wejściem do placówek.

Biblioteka Narodowa zarekomendowała udostępnienie zbiorów przede wszystkim czytelnikom, którzy chcą wypożyczyć książkę do domu, zaś czytelni tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione. W miejscowościach, w których utrzymuje się wysoka liczba zakażeń oraz w bibliotekach, w których warunki lokalowe nie pozwalają na utrzymanie dystansu społecznego zaleciła udostępnianie książek na zewnątrz.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie oznacza jednak nakazu rozpoczęcia działalności. Otwarcie bibliotek leży w gestii dyrektorów książnic. To oni zdecydują ostatecznie czy dana placówka zostanie otwarta.

Jak zapewnia Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, także nasze placówki otworzą się jeszcze dziś (30 listopada) dla czytelników.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe