sobota, 27 kwietnia 2024 02:24

Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla wracają z workiem pełnym medali

W dniach 5-6 grudnia 2020 roku na pływalni Floating Arena w Szczecinie przeprowadzono XI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Ratowniczki MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle brązowymi drużynowymi mistrzyniami Polski. Agata Breitkopf i Maksymilian Topolnicki wicemistrzami Polski w klasyfikacji generalnej kategorii junior młodszy.

Autor: Foto: FB WOPR Kędzierzyn-Koźle

W zawodach uczestniczyła  kilkunastoosobowa młoda drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. W mistrzostwach uczestniczyła cała  krajowa czołówka  z 15 klubów sportowych. Mimo tak dużej konkurencji nasi uzyskali niesamowity wynik zdobywając 12 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 7 brązowych.

Tytuł mistrza Polski  w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane wywalczył Maksymilian Topolnicki, zdobywając jednocześnie tytuł wicemistrza Polski w konkurencji 100 m  z przeszkodami. Uzyskane dobre wyniki w pozostałych  konkurencjach  spowodowały, iż zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw w kategorii junior młodszy.

Dużo radości sprawiła nam Agata Breitkopf  zdobywając 5 medali, w tym dwa wicemistrzostwa kraju w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane i 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 3 brązowe medale w konkurencji: 100 m ratowanie z pasem, 100 z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina .

Ponadto wraz z koleżankami zdobyła  3 brązowe medale w sztafetach. Uzyskane wyniki w całym turnieju pozwoliły zająć jej 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, w kategorii junior młodszy.

Wicemistrzynią  w konkurencji  100 m z przeszkodami została Jadwiga Burzyńska, a brązowy medal  w konkurencji 200 m z przeszkodami zdobyła Paulina Budzińska.

Trzy brązowe medale w sztafetach: 4 x 50 m z przeszkodami, 4x 25 m  holowanie manekina, 4 x 50 m z pasem ratowniczym, w kategorii open zdobyły nasze ratowniczki w składzie: Agata Breitkopf, Jadwiga Burzyńska, Paulina Budzińska, Joanna Czok, Paulina Reszczyńska.

W mistrzostwach punktowali wszyscy zawodnicy, co zaowocowało tym, że nasza żeńska drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce w Polsce, mężczyźni zajęli 7 miejsce, a cała drużyna uplasowała się na bardzo dobrej 5 pozycji.

- Same brawa. Pojechali po naukę, a wracają z 12 medalami. Podziękowania dla całej ekipy i trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka za bardzo dobre przygotowanie zawodników do mistrzostw i opiekę podczas zawodów, w tak trudnych czasach pandemii. Szczególne podziękowania  dla gminy Kędzierzyn Koźle za  dofinansowanie wyjazdu oraz dziewczynom z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki  za sprawne przygotowanie dotacji - czytamy na forum internetowym WOPR Kędzierzyn-Koźle.