Osiedlowa pikieta przeciwników Vera Park

  • 20.03.2019, 19:24 (aktualizacja 21.03.2019, 08:28)
  • Andrzej Kopacki
Osiedlowa pikieta przeciwników Vera Park
„Nie dla Vera Park Kędzierzyn-Koźle” - to jedno z haseł pikiety przeprowadzonej 20 marca przez mieszkańców os. Zachód na terenie, gdzie rzeszowska firma planuje budowę minigalerii handlowej.

Nasza redakcja jako pierwsza ujawniła plany powstania nowego obiektu handlowego pod nazwą Vera Park na kozielskim osiedlu Zachód. Pisaliśmy o tym 26 lutego 2019 roku.
Działka, na której miałby powstać sklep, znajduje się pomiędzy blokami przy ul. Archimedesa. Od lat straszy swoim wyglądem. Dawniej mieściło się tam prowizoryczne boisko, ale nikt nie dbał o ten skrawek ziemi, który przeważnie porasta wysoka trawa. Lokatorzy sąsiednich bloków mieszkalnych od dawna apelują o doprowadzenie tego terenu do porządku. Należy przypomnieć, że działka od wielu lat znajduje się w rękach prywatnych.

Pikietę rozpoczęto od odczytania apelu do władz miasta. Oto jej fragment: „w związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi budowy centrum handlowego Vera Park, my mieszkańcy ulicy Archimedesa, Piastowskiej, których ta budowa bezpośrednio dotyczy, wyrażamy swój głęboki sprzeciw wobec tej decyzji… Nie zgadzamy się na budowę potężnego sklepu na podwórku między blokami. Prosimy o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do wstrzymania inwestycji”.

Na facebookowym profilu pod nazwą Nie dla Vera Park Kędzierzyn-Koźle”, który stworzył Marek Fąfara - organizator dzisiejszej pikiety czytamy m.in.
- Nadszedł czas, w którym jeżeli chcemy uratować nasze osiedle przed wybudowaniem centrum handlowego pod naszymi balkonami, musimy się zorganizować. Rozumiem, że większość z Was myśli podobnie jak ja i nie chciałaby, żeby przed balkonem wyrosło mu „to coś'”. Wolelibyśmy raczej, żeby w końcu po tylu latach zastoju i rujnowania tego terenu przed naszymi oczami, miasto odkupiło ten teren i by wreszcie powstało tu coś co będzie służyło mieszkańcom. Park kieszonkowy, skwer, plac zabaw, przecież my mieszkańcy od tylu lat nie mamy za blokiem nawet jednej ławki!! Gdzie się mają bawić nasze dzieci?! Teraz zderzamy się z propozycją kolejnej budowli bezpośrednio pod naszymi balkonami - przekonuje twórca profilu pn. Nie dla Vera Park Kędzierzyn-Koźle.

W dzisiejszej pikiecie uczestniczyli m.in. radni miejscy i osiedlowi z Koźla.

W przyszłym tygodniu dojdzie do otwartego spotkania z inwestorem WMJ Invest planującym budowę Vera Park w Koźlu. Prezes spółki Wojciech Pietrzak przyjął zaproszenie od władz miasta. W spotkaniu wezmą udział radni oraz wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla, Artur Maruszczak.
Spotkanie ma charakter otwarty. Zaplanowano je w PSP nr 12 29 marca o godz. 17.


Do tematu wrócimy w najbliższym wydaniu "Nowej Gazety Lokalnej"

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek Fąfara
Marek Fąfara 20.03.2019, 22:37
Profil na FB nosi nazwę: Nie dla VERApark Kędzierzyn-Koźle.

Pozostałe