Reżyser z Kędzierzyna-Koźla wygrał na festiwalu filmowym w Gdyni

  • 17.12.2020, 12:03
  • Rafał Pulkowski
Reżyser z Kędzierzyna-Koźla wygrał na festiwalu filmowym w Gdyni Dawid Nickel nagrodzony na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Dawid Nickel, reżyser z Kędzierzyna-Koźla odniósł sukces na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film pt. "Ostatni Komers" okazał się najlepszy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Film Kędzierzynianina został doceniony za stworzenie artystycznie dojrzałego i niezwykle przejmującego portretu młodych ludzi. Film trafi do kin w 2021 roku dzięki dystrybucji Galapagos Films.

- Od kiedy zajmujesz się reżyserką?

- Trudno powiedzieć. Filmowcem jestem odkąd dostałem się do szkoły filmowej, czyli 12 lat temu. Po szkole zacząłem ściśle współpracować, jako asystent z jedną z najważniejszych polskich reżyserek - Małgorzatą Szumowską. Zrealizowałem z nią trzy filmy, w międzyczasie kształciłem się dalej w Szkole Wajdy w Warszawie i następnie złożyłem aplikację na program Mikrobudżetowy do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i dostałem możliwość zadebiutowania.

- Powiedz coś o tym konkursie.

- Festiwal Filmów Polskich w Gdyni, to chyba najważniejszy festiwal w kraju. Z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej powstała nowa kategoria - Konkurs Filmów Mikrobudżetowych, w którym dostajesz 700 tys. zł. na swój debiut. Poza mną było jeszcze sześć innych filmów w tej kategorii.

 

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej, która ukaże się 22 grudnia.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe