Fascynujący świat pająków i skorpionów

  • 22.03.2019, 14:53 (aktualizacja 22.03.2019, 15:17)
  • Ł
Fascynujący świat pająków i skorpionów Foto: Araneus
Najpiękniejsze okazy pająków i skorpionów będzie można zobaczyć w Kędzierzynie-Koźlu na wystawie w Domu Kultury „Chemik” w dniach 26-31 marca.

Ekspozycja w domu kultury przy al. Jana Pawła II prezentuje ponad 40 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata - czarna wdowa, największy gatunek ptasznika czy efektowny skorpion cesarski.

Okazy są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. Jednak chętni będą mieli okazję wziąć do ręki przedstawicieli niegroźnych gatunków.

 

Wystawa ma cel edukacyjny. Pozwala zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona.

 

- To wydarzenia skierowane zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych miłośników egzotycznych zwierząt. Zainteresowani mogą również dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata pajęczaków od ich opiekuna – informuje Milena Maliniak z firmy Araneus, która organizuje wystawę.

 

Zwiedzający mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich okazów. Wystawa będzie czynna w godz. 10-18. Bilety już od 5 zł. Rezerwacja dla grup szkolnych pod numerem tel. 883733534.

 

Bezpłatne zaproszenia na wystawę do zdobycia na naszym FACEBOOKU

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe