Wójt gminy Reńska Wieś przywiózł jedzenie do lodówki społecznej. Coraz większe zainteresowanie akcją „Lokalnej”

  • 08.01.2021, 13:40
  • ART
Wójt gminy Reńska Wieś przywiózł jedzenie do lodówki społecznej. Coraz większe zainteresowanie akcją „Lokalnej”
Takich miejsc powinno być więcej w Kędzierzynie-Koźlu. Takie wnioski nasuwają się, gdy obserwujemy ile osób zagląda do postawionej przed naszą redakcją lodówki społecznej. Dzięki temu, że często zostawiacie w jadłodzielni jedzenie, cała akcja ma sens. Dziękujemy.

Przypomnijmy, lodówka została zakupiona i postawiona przez redakcję „Lokalnej” 30 grudnia ubiegłego roku. Znajduje się na ulicy Grunwaldzkiej 76 w Kędzierzynie-Koźlu. To pierwsza, i mamy nadzieję, nie ostatnia lodówka społeczna w mieście. Im więcej takich miejsc, tym lepiej. Nad możliwością postawienia witryny chłodniczej w Reńskiej Wsi zastanawia się też wójt gminy Tomasz Hubert Kandziora, który przywiózł do lodówki społecznej jedzenie. Cieszymy się, że akcja zatacza coraz większe kręgi, a jedzenie przywożą również mieszkańcy okolicznych gmin.

 

LODÓWKA SPOŁECZNA.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Dlaczego lodówka stoi na osiedlu Kuźniczka?

Bo tam ją postawiliśmy :). Każdy, kto ma kawałek gruntu i prąd może zakupić taką chłodnię i się nią opiekować. Oceniliśmy, że najlepiej posadowić ją na własnym terenie, by móc o nią dbać. Chłodnia jest stale monitorowane, dzięki czemu widzimy kto i w jaki sposób z niej korzysta. Okazuje się, że odległość nie jest żadną przeszkodą dla potrzebujących i darczyńców.

2. Jakby była bliżej centrum, to bym coś podrzucił...

Jeśli masz jedzenie, które chciałbyś podarować potrzebującym, a nie masz jak go dostarczyć do lodówki, napisz do nas na priv. Postaramy się zorganizować transport (na terenie miasta).

3. Po co piszemy tyle o lodówce na FB?

Wbrew pozorom, wiele osób potrzebujących ma dostęp do internetu i śledzi posty o jadłodzielni. Dzięki temu, że podajemy informacje o tym, że w witrynie pojawiają się nowe produkty, zainteresowani wiedzą, kiedy po nie przyjechać. Jeśli znasz osoby potrzebujące, to poinformuj je o akcji. A jeśli masz możliwość, to dostarcz im produkty z lodówki.

4. Jestem w potrzebie

Jeżeli potrzebujesz jakiegoś konkretnego produktu napisz do nas na priv lub skontaktuj się z redakcją. Anonimowo przekażemy Twoją prośbę na naszym fanpejdżu. Jeżeli potrzebne produkty pojawią się, odłożymy je dla Ciebie i damy znać, że czekają na odbiór :)

5. Co przywozić do lodówki?

Przede wszystkim jedzenie z ważnym terminem ważności. Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie jedzeniu znajdują się alergenny, napisz o tym na opakowaniu.

Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań, a produkty płynne umieść w szczelnym pojemniku, tak by nie rozlały się podczas wyciągania.

6. Kiedy przywozić jedzenie?

O każdej porze. Jeżeli lodówka będzie pusta będziemy o tym pisali na FB. To sygnał przede wszystkim dla darczyńców. Jeżeli jesteś w potrzebie, a nie chcesz przyjeżdżać w ciemno, skontaktuj się z nami. Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy redakcji damy znać, co aktualnie jest w lodówce.

7. Ile jedzenia mogę zabrać z lodówki?

Prosimy, nie zabierać wszystkiego i dzielić się jedzeniem z innymi potrzebującymi! Weź tyle produktów ile potrzebujesz w danej chwili i odwiedź nas za jakiś czas ponownie.

 

Drogi darczyńco, jeżeli dostarczyłeś jedzenie do lodówki, zrób zdjęcie i wyślij nam w wiadomości prywatnej J. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco poinformować o tym zainteresowanych. Dziękujemy Ci, że pomagasz innym.

 

Regulamin

  1. Ze społecznej lodówki może korzystać każdy, kto tego potrzebuje.
  2. Jedzenie z lodówki bierzesz na własną odpowiedzialność.
  3. Nie bierz wszystkiego, dziel się jedzeniem z innymi potrzebującymi.
  4. Wkładaj tylko jedzenie przydatne do spożycia, z aktualną datą ważności.
  5. Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie jedzeniu znajdują się alergenny, napisz to na opakowaniu.
  6. Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań.
  7. Produkty płynne umieść w szczelnym pojemniku, tak by nie rozlały się podczas wyciągania.
  8. Nie niszcz lodówki, nie obklejaj jej swoimi ulotkami.

 

ART

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe