Gminy wzbogaciły się o nowych mieszkańców

  • 11.01.2021, 16:06
  • W
Gminy wzbogaciły się o nowych mieszkańców Fot. pexels
Na nagły wzrost demograficzny nie ma co liczyć. Tym bardziej cieszą nowe narodziny. Ile odnotowano ich w poszczególnych gminach wiejskich naszego powiatu?

W 2020 r. gminie Bierawa przybyło 62 nowych mieszkańców. Ta liczba obejmuje wszystkie noworodki zameldowane na terenie samorządu. Tylko jedno dziecko z tej liczby narodziło się na terenie gminy, pozostałe w szpitalach. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Bierawie sporządzono 12 aktów urodzeń (9 dziewczynek i 3 chłopców), z czego 11 aktów było transkrybowanych - dotyczyły urodzeń poza granicami kraju, dla których wystąpiono w gminie o PESEL i dowód osobisty. Najpopularniejsze spośród imion odnotowanych w bierawskim USC to: Sophie, Sofie, Emma, Lena, Freya i Sara.

W gminie Pawłowiczki w 2020 r. na świat przyszło 72 dzieci, 38 chłopców i 34 dziewczynki. Większość urodzeń odbyła się w szpitalach, tylko jedne narodziny - bliźniaczek - odnotowano na terenie gminy. Najpopularniejsze imiona żeńskie: Amelia, Maja i Lena, a męskie: Leon, Antoni i Filip. Odnotowano 14 transkrypcji.

Gmina Polska Cerekiew. W niej w 2020 r. urodziło się 34 dzieci, z czego 25 to chłopcy. Najpopularniejsze imiona wśród przedstawicieli płci męskiej to: Nikodem - na nie zdecydowali się rodzice czwórki chłopców, i Antoni - takie imię dla pociechy wybrali rodzice dwóch noworodków. Spośród 9 dziewczynek, które przyszły na świat w 2020 r., dwóm nadano imię Hanna. Odnotowano też pięć transkrypcji aktów urodzenia.

W gminie Reńska Wieś w 2020 r. na świat przyszło 74 nowych mieszkańców: 40 dziewczynek i 34 chłopców. Odnotowano również 29 tzw. "transkrypcji". Najpopularniejsze imiona? Julia, Hanna, Anna, Kacper, Szymon i Jakub. Nie zabrakło oryginalnych imion, jak Mia czy Nico.

Dane z gminy Cisek poznamy w drugiej połowie stycznia.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe