Akademia Piłkarska Chemika wśród najlepszych drużyn Opolszczyzny

  • 27.01.2021, 17:59
  • Ł
Akademia Piłkarska Chemika wśród najlepszych drużyn Opolszczyzny Foto: AP Chemik
Drużyna orlików Chemika Kędzierzyn-Koźle awansowała do finału wojewódzkiego rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN. Turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn Opolszczyzny w kategorii U-11 rozegrany zostanie w Niemodlinie 30 stycznia.

Zawody eliminacyjne zespołów w kategorii U-11 z powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i krapkowickiego odbyła się w hali w Strzelcach Opolskich.

Bardzo dobrze wypadła Akademia Piłkarska Chemika pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA, która w fazie grupowej pokonała KS Cisowa 6:0 oraz LKS Rozmierka 5:0, a zremisowała z LUKS Ujazd 2:2.

Z kolei w fazie finałowej kędzierzynianie pokonali MKS Gogolin 1:0, ale przegrali z Piastem Strzelce Opolskie 0:3 i to gospodarze zostali zwycięzcami turnieju eliminacyjnego. Awans wywalczył Piast i Chemik.

Skład Chemika: Magdalena Kuciak, Adam Kruk, Rafał Zielaskiewicz, Patryk Żymełka, Tymon Nowak, Mieczysław Kusiak, Marek Różański, Jakub Kopaniecki, Szymon Bednarek i Tadeusz Bryła.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 30 stycznia. W Niemodlinie osiem najlepszych zespołów z województwa opolskiego powalczy o awans do finału ogólnopolskiego.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe