Rekomendacje samorządowców zostały zwizualizowane

  • 03.02.2021, 15:07 (aktualizacja 03.02.2021, 15:28)
  • ANKO
Rekomendacje samorządowców zostały zwizualizowane Szkic koncepcyjny rekomendowanej nowej tablicy pamiątkowej
Zbliżająca się wielkimi krokami 100 rocznica III Powstania Śląskiego zostanie upamiętniona także w Kędzierzynie-Koźlu. Pewne propozycje w tym zakresie, które będą musiały jeszcze zyskać ostateczną akceptację m.in. rady miasta, doczekały się już wizualizacji.

W zeszłym miesiącu (21 stycznia) pisaliśmy o planach umieszczenia tablicy pamiątkowej na pomniku powstańców śląskich położonym na placu Pamięci Rodła w Kędzierzynie-Koźlu. Artykuł znajdziesz TUTAJ

Przypomnijmy w środę 20 stycznia po raz drugi zebrał się powołany przez prezydent miasta zespół (w jego skład weszli urzędnicy magistratu oraz czworo radnych), który obradował nad wnioskami dotyczącymi formy i treści upamiętnienia III Powstania Śląskiego.

Nad wszystkimi zgłoszonymi przez członków zespołu wnioskami dotyczącymi formy i treści upamiętnienia, głosowano zwykłą większością głosów. Ostatecznie zespół ten rekomendował konkretne rozwiązania, które zyskały już akceptację prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej.

Teraz stosowny projekt uchwały wraz z pismem prezydent miasta trafi do zaopiniowania przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Radę Osiedla Pogorzelec.

Najprawdopodobniej wspomniana uchwała trafi na marcową sesję rady miasta. Tablica miałaby zostać odsłonięta w maju br.

ANKO

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe